Laptop

Polecane laptopy do 3000 - grudzień 2017. Cztery najlepsze propozycje

MS
Mateusz Stach
19

Za 3000 zł można już trochę więcej. W zestawieniu znalazły się cztery bardzo różnorodne modele.

Polecane laptopy do 2000 nie pozwoliły poszaleć z wyborem. Dokładając w przybliżeniu dodatkowy tysiąc, można już przebierać w zróżnicowanych segmentach rynku. Dlatego polecane laptopy do 3000 to po jednym modelu maszyny o charakterystyce odpowiadającej różnym wymaganiom użytkowników. Oferta sklepów jest tu naprawdę bogata i nie było łatwo zdecydować się na konkretne propozycje. Przyznam jednak, że wciąż jest to jednak limit finansowy, który wymaga kompromisów.

Propozycje laptopów

Lenovo IdeaPad 320-15 81BG005DPB – to inny wariant laptopa z poprzedniego zestawienia oraz zestawienia laptopów Lenovo IdeaPad. Mając większe fundusze, w tej samej całkiem zgrabnej obudowie otrzymujemy zdecydowanie wydajniejsze podzespoły. Core i5-8250U to czterordzeniowy procesor, a GeForce MX150 to najtańsza karta grafika NVIDIA w architekturze Pascal. Taki zestaw jest już naprawdę multimedialny i poradzi sobie nie tylko z pracami biurowymi. W pakiecie jest też system operacyjny Windows 10, 8 GB RAM oraz dysk HDD 1 TB. W jednym ze sklepów można jednak w zbliżonej cenie dostać wariant z magazynem SSD o pojemności 128 GB.

Dell Inspiron 5378 nie będzie już tak wydajny jak Lenovo powyżej, ale akurat on jest bardziej nastawiony na mobilność i opcje wzbogacające funkcjonalność. Obudowa ma bardzo kompaktowy format 13,3 cala, a cały laptop waży 1,6 kg. W wyposażeniu nie zabrakło nowoczesnego procesora Core i3, szybkiego dysku SSD o pojemności 256 GB oraz matrycy Full HD w zapewniającym szerokie kąty widzenia wariancie IPS. Wyświetlacz jest przy tym dotykowy i odchylany o kąt 360 stopni. Pozwala to małego Della skonwertować do trybu tabletu i zaliczyć do urządzeń 2-w1. Miłym dodatkiem jest podświetlenie klawiatury.

Asus ZenBook UX410 to rasowy ultrabook. Chociaż ma większy 14-calowy ekran niż Dell, ich wymiary są niemal identyczne. ZenBook jest przy tym lżejszy ze swoim 1,4 kg. A wszystko to możliwe, dzięki przyciągającej oko metalowej konstrukcji i niemal bezramkowemu wyświetlaczowi. Do atutów Asusa trzeba zaliczyć niezłą wydajność, matowy ekran Full HD dobrej jakości i świetny czas działania na baterii.

Lenovo Legion Y520 – ok, przyznaję, że postanowiłem tym razem nagiąć reguły. Ale tak się składa, że na chwilę obecną najtańszy notebook z grafiką NVIDIA GTX, a więc nadającą się do poważniejszego grania, kosztuje o około 200 zł powyżej budżetu. Ostrzegam, że dotyczy to wersji, w której nie ma systemu, a rozważyć należałoby również rozbudowanie konfiguracji dyskowej czy pamięci. Może będziecie w stanie znaleźć na niego jakąś promocję, może cena za chwilę spadnie. Ale prawda jest taka, że nastawiając się na prawdziwe granie, taki GTX to rozsądne minimum. Jeżeli kogoś nie odstraszają opinie o prądożerności i słabych sterownikach do grafik AMD, rzeczonego Legiona może szukać także w wariancie z Radeonem RX 560.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu