32

Polak mistrzem świata ESWC w Starcraft II!

Mazurek Dąbrowskiego zagrał wczoraj w paryskim Porte de Versailles. Grzegorz „MaNa” Komincz zwyciężył w prestiżowym turnieju Electronic Sports World Cup 2012. Tym samym jest mistrzem świata ESWC w StarCraft II. Grając w systemie pucharowym pokonał 31 graczy i stanął na podium zgarniając nagrodę w wysokości 20 000 $ USD. Międzynarodowe kwalifikacje trwały od lipca do października, […]

Mazurek Dąbrowskiego zagrał wczoraj w paryskim Porte de Versailles. Grzegorz „MaNa” Komincz zwyciężył w prestiżowym turnieju Electronic Sports World Cup 2012. Tym samym jest mistrzem świata ESWC w StarCraft II.

Grając w systemie pucharowym pokonał 31 graczy i stanął na podium zgarniając nagrodę w wysokości 20 000 $ USD.

Międzynarodowe kwalifikacje trwały od lipca do października, a sama ESWC2012 odbyła się w trakcie Paris Games Week, który uznawany jest za jedną z największych imprez poświęconych grom na naszym kontynencie.

MaNa już wcześniej był rozpoznawalnym aktorem na scenie światowego e-sportu, ale sobotnia wygrana uczyniła go tym jednym. Tym, który utarł nosa koreańczykom i pokazał im, że w StarCrafta muszą jeszcze trochę potrenować. Przynajmniej do kolejnego turnieju.

Aż się łza w oku kręci.