2

Polacy wśród nagrodzonych w konkursie Huawei InFocus 2019

Konkurs Huawei InFocus 2019 Awards został właśnie rozstrzygnięty. Wśród autorów najlepszych zdjęć i filmów wykonanych smartfonem znalazły się dwie osoby z Polski, które zdobyły nagrody w kategoriach tematycznych. Zwycięzcą konkursu dla pasjonatów fotografii mobilnej Huawei InFocus 2019 Awards został natomiast pochodzący z Czech autor pracy zatytułowanej „Dzień, w którym narodziła się moja córka”. Zwycięzca, zdobywca Grand Prix, otrzymał 10 000 euro oraz nagrody rzeczowe – flagowe urządzenia Huawei.

Wyniki konkursu Huawei InFocus Awards

Niewątpliwie tegoroczna edycja konkursu fotograficznego Huawei InFocus Awards 2019 cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wystarczy tu wspomnieć o tym, że swoje prace zgłosiło ponad 120 tysięcy osób z 23 krajów Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nordyckich, z czego niemal 11 tysięcy pochodziło z Polski. Warto dodać, że internauci oddali w głosowaniach na zwycięskie prace ponad 700 tysięcy głosów.

Uczestnicy konkursu InFocus 2019 mogli zgłaszać swoje fotografie i krótkie filmy w sześciu kategoriach: Twarze, #Emocje, Witaj, życie!, Z odległości, Storyboard i kategoria dedykowana wideo – Żyj chwilą. W tym roku najlepsza okazała się praca w kategorii Storyboard, a jej autor, oprócz nagrody pieniężnej o wartości 10 000 euro, otrzymał też ultrabook Huawei MateBook 13 oraz smartwatch Huawei Watch GT. Pochodzący z Czech fotograf okazał się najlepszy również w innych kategoriach. Wygrał jeszcze w dwóch kategoriach: Emocje i Storyboard, przy czym w tej drugiej zwycięstwo dała mu inna praca niż ta nagrodzona Grand Prix.


Oczywiście wśród zwycięzców konkursu nie zabrakło również Polaków. Pierwsza z nagrodzonych prac nosiła tytuł „Myśli…duma… może marzy” i wygrała w kategorii Twarzy. Jej autor otrzymał nagrodę 2000 euro oraz smartfon Huawei P30 pro, laptop Huawei Matebook 13 i smartwatch Watch GT. Drugie ze zwycięskich dzieł zostało zgłoszone w kategorii Żyj Chwilą. Doceniono film Polaka o tytule “In Clouds”, za który otrzymał flagowy telefon Huawei P30 Pro.

Yanmin Wang, Prezes Huawei Consumer Business Group w regionie CEE i Krajach Nordyckich, dodał:

Zdjęcia zgłoszone do konkursu InFocus 2019 są dowodem na to, że aby zrobić niezwykłą fotografię, która ma szansę wygrać konkurs fotograficzny, wcale nie potrzeba ciężkiego, profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Wystarczy aparat w smartfonie Huawei i oryginalny pomysł. Zdobywca Grand Prix przedstawił na zdjęciach bardzo emocjonalną scenę z życia – narodziny dziecka. W tym przypadku zwyciężyły emocje, ale również umiejętność ciekawego przekazania historii na 9 zdjęciach.

Poniżej możecie zobaczyć wszystkie zwycięskie prace.

 • Zwycięzca konkursu InFocus 2019, zdobywca Grand Prix – „Dzień, w którym narodziła się moja córka”, Czechy

 • Zdobywca nagrody publiczności wybrany przez internautów – „Fairy tail morning in Bucovina”, Rumunia

Zwycięzcy kategorii tematycznych:

 

 • I nagroda w kategorii #Emocje
  „Cesta za snem…”, Czechy

 • I nagroda w kategorii Twarze
  „Myśli…Duma… Może marzy?”, Polska

 • I nagroda w kategorii Witaj, życie!
  „Rainbow estate”, Chorwacja

 • I nagroda w kategorii Storyboard
  „Výlov Jaroslavického rybníka”, Czechy

 • I nagroda w kategorii Z odległości
  „Empty stadium 1”, Rumunia

 • II nagroda w kategorii Żyj chwilą

 

Wszystkie nagrodzone prace możecie obejrzeć również na stronie konkursu InFocus 2019: https://campaign.consumer.huawei.com/infocusawards/pl/ 

Jak oceniacie zwycięskie prace? Które Wam szczególnie przypadły do gustu?

Artykuł powstał we współpracy z firmą Huawei.