4

Pokaż się mobilnie z Jag.ag

Jeśli chcecie zaistnieć w mobilnym internecie (a kto wie, czy nie jest to właśnie „the next big thing”) musicie stworzyć swoją mobilną stronę internetową. OK, może nie musicie, ale powiedzmy, że jest to wskazane. Jak się do tego zabrać? Szczerze mówiąc to jeszcze wczoraj bym nie wiedziała, ale dziś mam już na to pewien pomysł. […]

Jeśli chcecie zaistnieć w mobilnym internecie (a kto wie, czy nie jest to właśnie „the next big thing”) musicie stworzyć swoją mobilną stronę internetową. OK, może nie musicie, ale powiedzmy, że jest to wskazane. Jak się do tego zabrać? Szczerze mówiąc to jeszcze wczoraj bym nie wiedziała, ale dziś mam już na to pewien pomysł. Proponuję skorzystać z usług izraelskiego serwisu Jag.ag.

Jag.ag to serwis, który umożliwia osobom niewtajemniczonym stworzyć własną mobilną stronę. Cały proces (zakładając, że wiemy co chcemy na tej stronie umieścić) zajmuje raptem kilka minut. I co ważne, żeby zobaczyć co oferuje Jag.ag nie trzeba zaczynać od założenia konta. Najpierw projektujemy swoją stronę, dodajemy zdjęcia, opis, zmieniamy kolory itp. A dopiero na koniec, wybierając adres naszej mobilnej strony, zakładamy konto w serwisie. Zaraz po tym otrzymujemy 30 darmowych SMSów, za pomocą których możemy poinformować znajomych o naszej nowej stronie.

Po założeniu konta można zacząć tworzyć kolejne strony i to bez żadnych ograniczeń, oczywiście poza naszą wyobraźnią. I może budżetem. Jeśli zużyjemy 30 darmowych SMSów na promocję naszej strony, za kolejne 50 trzeba będzie już zapłacić $7,5.

Jag.ag można też wykorzystać jako mobilną wersję naszej „dużej strony”. Wystarczy dodać trochę specjalnego kodu (brzmi trochę jak magiczny proszek) i osoby odwiedzające naszą stronę z urządzeń mobilnych będą kierowane do Jag.ag.

Poza tworzeniem mobilnych stron, Jag.ag. oferuje też mobilne zaproszenia oraz pozdrowienia. Niestety nie do końca rozumiem, czym niby się one różnią od zwykłych mobilnych stron.

Podsumowując, serwis jest dobrze wykonany, interfejs prosty i przejrzysty. Mobilna obecność nie powinna pójść na marne, a sami twórcy też raczej nie pójdą z torbami (co ciekawe nie są oni finansowani przez VC).

Na koniec chcę jeszcze pokazać stronę antyweb w wersji mobilnej.

antyweb mobilnie

PS. Nazwa Jag.ag jest odpowiednikiem liter z mobilnej klawiatury (5-2-4-0-2-4).