1

Podaruj swoim bliskim gwiazdkę z nieba. Albo może całą Galaktykę!

Olbrzymia moc, fenomenalny ekran, świetny multitasking i topowe aparaty – takie cechy smartfonu znalezionego pod świąteczną choinką ucieszą każdego. Tak się składa, że w tym wypadku wszystkie są dostępne w jednym urządzeniu, czyli Galaxy Note20 Ultra 5G.

Święta to czas, w którym chcemy pokazać bliskim, że są dla nas najcenniejsi. Prezenty to jeden ze sposobów, w jaki wyrażamy to uczucie. Jednak co roku nurtuje nas pytanie – co będzie najlepszym prezentem dla ukochanej osoby? A gdyby można było podarować komuś moc, żeby mógł zdziałać więcej?

Spełnij marzenia bliskich z Galaxy

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G to topowy smartfon i jednej z najbardziej uznanych serii telefonów w historii. Linia Note od lat skupia się na urządzeniach oferujących więcej niż przeciętne, dostępne na rynku smartfony. Świadczy o tym nie tylko zastosowanie najwyższych jakościowo i najlepszych w danym momencie komponentów, ale też wyposażenie urządzenia w funkcje, których próżno szukać w innych smartfonach. Nie uprzedzając faktów – warto przytoczyć, co składa się na to, że Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G sprawdzi się jako świetny prezent dla osób, które poszukują efektywnego narzędzia do pracy i rozrywki.

Aż chce się patrzeć

Zacznijmy od elementu, z którego słynie Samsung, a który w Note20 Ultra 5G został doprowadzony niemal do perfekcji. Mowa oczywiście o ekranie, który tutaj został wykonany w technologii Dynamic AMOLED 2X. Jego rozdzielczość to 1440 x 3200 pikseli co przy przekątnej 6,9 cala oznacza ppi na poziomie 508 punktów na cal. Wszystko to sprawia, że obraz wyświetlany przez ten model jest jednym z najlepszych, jaki obecnie można zobaczyć na rynku. Nie tylko bowiem mamy tu idealne odwzorowanie kolorów i niespotykaną ostrość obrazu, ale też bardzo wysoką jasność maksymalną i niską minimalną. Sprawia to, że Note 20 Ultra idealnie sprawdzi się do pracy w każdych warunkach, nieważne czy będzie to zaciemnione pomieszczenie czy też słońce świecące prosto w ekran. Dodatkowo Dynamic AMOLED 2X wyróżnia się niesamowicie wysokim odświeżaniem 120 Hz, dzięki czemu wszystko, co robimy na tym smartfonie jest płynne i bardzo przyjemne dla oka.

Moc na wyciagnięcie ręki

Jednak aby móc wyświetlać treści na takim ekranie potrzebna jest odpowiednia moc. Tą zapewnia topowy procesor Exynos 990, posiadający 2 rdzenie Mongoose M5 taktujące z 2.73 GHz, dwa Cortex-A76 2.50 GHz oraz cztery A55 2.0 GHz. To wystarczająco dużo mocy, nie tylko by uruchomić na smartfonie każdą, nawet najbardziej wymagającą aplikację czy grę na najwyższych ustawieniach, ale przede wszystkim – by uruchamiać wiele takich programów na raz i płynnie się pomiędzy nimi przełączać. W multitaskingu pomagają dwie rzeczy. Po pierwsze, jest to 12 GB RAM. Taka ilość sprawia, że niezależnie od tego, ile aplikacji uruchomimy, wszystkie one będą załadowane do pamięci RAM i powrót do nich zajmie ułamek sekundy. Drugą z nich jest aż do 512 GB pamięci UFS 3.1. Jest to najszybszy obecnie stosowany standard pamięci masowej, pozwalający na błyskawiczne ładowanie się aplikacji i komfortową pracę nawet na kilkunastu wymagających programach.

„ Tu Galaxy Note 20 Ultra 5G, odbiór…”

Mówiąc o produktywności, nie możemy zapominać także o łączności, ponieważ co nam po szybkim smartfonie, jeżeli będziemy czekać wieczność na pobranie pliku lub przesłanie obrazu. Samsung Galaxy Note 20Ultra 5G został na szczęście zaopatrzony we wszystkie standardy potrzebne do wydajnej pracy. Należy do nich 5G, dzięki czemu z Galaxy Note20 Ultra 5G jesteśmy gotowi na wykonywanie operacji w sieci z niespotykaną do tej pory szybkością, Wi-Fi 6 pozwalający na jeszcze lepszą (i szybszą) współpracę z domową siecią, Bluetooth 5.1 z aptX dzięki któremu nasz smartfon będzie jeszcze sprawniej współpracował z innymi urządzeniami oraz ekosystemem smarthome i, oczywiście, znacznie ułatwiające życie NFC.

Najlepszy do pracy

Jeżeli chodzi o produktywność, nic tak nie pozwala przyspieszyć efektywnej pracy na smartfonie, jak wbudowany rysik. W przypadku Galaxy Note20 Ultra 5G jest to najbardziej zaawansowany rysik, jaki inżynierowie Samsung stworzyli kiedykolwiek. Nie tylko charakteryzuje się praktycznie nieistniejącą latencją (9ms), ale też posiada więcej możliwości niż każdy jego poprzednik do tej pory. Dzięki S Pen posiadacz Galaxy Note20 Ultra 5G dziś może m.in. tłumaczyć zaznaczony tekst, wprowadzać komendy odręcznym pismem, lepiej zarządzać screenshotami czy pisać po wygaszonym ekranie. Dzięki partnerstwu z z Microsoft, S Pen jest także niesamowicie użytecznym narzędziem do tworzenia i edycji notatek, dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych czy prezentacji multimedialnych.

Uchwyć wszystkie ważne chwile

Tutaj warto wspomnieć, że produktywność to nie tylko praca z dokumentami. To też multimedia i w tym aspekcie Note20 Ultra 5G nie ma sobie równych. O tym, jak dobry obraz wyświetla ekran już sobie powiedzieliśmy, ale warto też wspomnieć, że ten smartfon wyposażony jest w jedne z najlepszych aparatów na rynku. Główny moduł posiada potężną, jasną (f/1.8) matrycę o rozdzielczości aż 108 Mpix, wspartą optyczną stabilizacją obrazu i laserowym autofocusem. Obok niej mamy jeszcze dwa obiektywy 12 Mpix. Jeden z nich odpowiada za pięciokrotne przybliżenie i również jest stabilizowany optycznie, a drugi – za szeroki kąt. Taki zestaw pozwala uchwycić genialnie wyglądające zdjęcia nie tylko w świetle dnia, ale też – w nocy. Bardzo podobnie jest z przednim aparatem, który ma 10 Mpix i radzi sobie tam, gdzie inne obiektywy muszą się poddać, dzięki czemu mamy pewność, że zrobi on dobrze wyglądające selfie w każdych warunkach.

Power Up!

Finalnie, dla osób, które używają telefonu do czegoś więcej niż tylko podstawowe zastosowania kluczowa będzie jedna kwestia – ładowanie. O to w Galaxy Note20 Ultra 5G też, oczywiście, zadbano. Nie tylko mamy tu system szybkiego, 25 W ładowania, pozwalającego na napełnienie ogniwa telefonu w niecałą godzinę, ale też – ładowanie bezprzewodowe. To pierwsze pozwala ładować telefon znacznie wygodniej, bez użycia kabli, a to drugie – pomoże uratować znajomych, gdy ich smartfony się rozładują.

Wszystkie te cechy sprawiają, że Galaxy Note20 Ultra 5G to jeden z najbardziej wszechstronnych smartfonów dostępnych obecnie na rynku. Dlatego szukając prezentu dla bliskiej osoby, warto zapoznać się ze świąteczną ofertą Samsung

Kto wie, być może właśnie Galaktyka Samsung okaże się najlepszym prezentem pod choinkę?

Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung.