Moje przemyślenia

Pobieraczek przegrał z UOKiK i musi zapłacić 240 tysięcy złotych kary!

GM
Grzegorz Marczak
69

Pobieraczek.pl przegrał z UOKiK, który nałożył na serwis karę w wysokości blisko 240 tysięcy złotych oraz nakazał natychmiastową zmianę praktyk odnośnie informowania klientów o opłatach - dodatkowo muszą przez 6 miesięcy publikować decyzję UOKiK na łamach portalu. Oczywiście Pobieraczek i firma za n...

Pobieraczek.pl przegrał z UOKiK, który nałożył na serwis karę w wysokości blisko 240 tysięcy złotych oraz nakazał natychmiastową zmianę praktyk odnośnie informowania klientów o opłatach - dodatkowo muszą przez 6 miesięcy publikować decyzję UOKiK na łamach portalu. Oczywiście Pobieraczek i firma za nim stojąca może się odwołać ale niektóre decyzje UOKiK muszą być wykonane natychmiast ze względu na dobro konsumentów.

Dla tych którzy jeszcze nie zetknęli się z pobieraczkiem wytłumaczę w skrócie o co chodzi. Ktoś wymyślił sobie, że będzie brał pieniądze za dostęp do usnetowych grup z warezami - nie jest to nic nadzwyczajnego bo tego typu serwisu istnieją w internecie. W tym przypadku nie chodzi jednak o samą usługę ale o formę informowania o opłatach.

Każdy kto się rejestrował w Pobieraczku akceptował regulamin i dostawał 10 dni za darmo – jeśli jednak po upływie darmowego okresu nie skasował konta to automatycznie był obciążany za następny okres, który jest płatny. No i się zaczęło, bo ludzie którzy nie doczytali regulaminu byli straszeni sądem. Cała sprawa trafiła wreszcie do UOKiK, który ostatecznie zdecydował o niewłaściwych praktykach serwisu.

Można oczywiście powiedzieć, że to wina tych którzy nie czytali regulaminu - ale powiedzmy sobie szczerze, że większość ludzi nie czyta nawet zasad umów hipotecznych nie mówiąc o jakichś regulaminach w internecie.

Na szczęście tym razem nasze urzędy nie zawiodły i cwaniactwo zostało powstrzymane - oczywiście Pobieraczek może się odwołać, może też uda mu się w jakiś sposób ominąć karę finansową. Ważne jest jednak to, że są zmuszeni do natychmiastowej zmiany praktyk co oznacza, że wkrótce ten super biznes może po prostu przestać istnieć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu