10

Po konferencji Internet 2K8 – krótkie podsumowanie.

Zakończył się drugi dzień konferencji Internet 2K8 organizowanej przez Internet Standards. Po pierwszym dniu opisałem nieco moich obserwacji z konferencji, drugi dzień starałem się zrelacjonować przy pomocy twittera (nie wiem czy to do końca wypaliło?). Generalnie prezentacje z dnia drugiego również stały na dość różnym poziomie – były takie których słuchało się bardzo przyjemnie (Sport […]

Zakończył się drugi dzień konferencji Internet 2K8 organizowanej przez Internet Standards. Po pierwszym dniu opisałem nieco moich obserwacji z konferencji, drugi dzień starałem się zrelacjonować przy pomocy twittera (nie wiem czy to do końca wypaliło?).

Generalnie prezentacje z dnia drugiego również stały na dość różnym poziomie – były takie których słuchało się bardzo przyjemnie (Sport 2.0), takie które były konkretne i treściwe ale nie nudne (Empik, Pracuj, Netsprint) ale były też takie przy których wychodziłem z sali (SEO, SEM, IAG). Oczywiście nikt nie dogodzi wszystkim dlatego też nie można krytykować prezentacji za samą tematykę a jedynie za treść lub sposób jej prezentacji.

Podsumowując uważam, że największą wartością tego typu konferencji jest możliwość spotkania się z ludźmi, pogadania w miłej atmosferze i nawiązania nowych kontaktów (usłyszałem przy okazji rozmów kilka ciekawych plotek o tym kto kiedy wchodzi na giełdę, co nowego kupiła interia itp.

Merytorycznie dwudniowa konferencja to duże wyzwanie – szczególnie w kwestii doboru prezentacji oraz utrzymania ludzi na sali. Uważam, że gdyby wybrać z 2K8 wszystko co było dobre i interesujące to zajęło by to jeden pełny dzień.

Ps. Money.pl powinno odróżniać prezentację na temat który zgłosiło od własnej nieustającej auto promocji jaką przedstawili wszystkim.

Ps2. Kable i sprzęt który może każdy kapnąć i wszystko rozłączyć, zaniku głosu w transmisji video, problemy z mikrofonami w dniu pierwszym – to chyba nie pasuje do Internet Standard.