Seriale

Oto nowy serial dla fanów "DARK". Zobaczcie tajemniczy zwiastun "Plemion Europy""

Konrad Kozłowski
Oto nowy serial dla fanów "DARK". Zobaczcie tajemniczy zwiastun "Plemion Europy""
5

Netflix zaprezentował zwiastun nowego serialu sci-fi "Plemiona Europy" od twórców niemieckiego hitu "DARK".

"DARK" urzekał od samego początku pod prawie każdym względem. Wykreowany świat i dawkowana intryga wprowadzały nas w świat, który wciągnął ogromną liczbę widzów na całym świecie. Niedawno zakończona w 3. sezonie historia nie usatysfakcjonowała wszystkich, ale trzeba przyznać, że niemiecki serial Netfliksa zawędrował znacznie dalej niż ktokolwiek się prawdopodobnie spodziewał. Teraz jego twórcy wracają z nowym projektem o tytule "Plemiona Europy".

Netflix nalega żebyście oceniali filmy albo oglądali znowu to samo

Plemiona Europy - nowy serial dla fanów DARK

Serial przedstawia wydarzenia w przyszłości. Mamy 2074 rok, gdy Europa rozbita jest na wiele państw plemiennych walczących o dominację. To ci, którzy przetrwali tajemniczą apokalipsę w 2070 roku. Mogłoby się wydawać, że taka katastrofa zbliży ocalałych, ale jest wręcz przeciwnie - ugrupowania rywalizują ze sobą, a w środku tej wojny znalazła się trójka rodzeństwa Kiano (Emilio Sakraya), Liv (Henriette Confurius) i Elja (David Ali Rashed). W trakcie konfliktu będą zdani tylko na siebie.

Co zobaczymy w styczniu na Netflix? (lista aktualizowana)

Za reżyserię serialu odpowiada Philip Koch, a scenariusz wraz z nim napisali Jana Burbach and Benjamin Seiler. Serial "Plemiona Europy" został wyprodukowany przez producentów wykonawczych z W&B Television: Quirina Berga, Maxa Wiedemanna i Maximiliana Vettera. Tak o serialu mówi Rachel Eggebeen, dyrektor ds. produkcji własnych Netflix w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki

Wizja przyszłości Philipa Kocha zapewnia ekscytującą rozrywkę. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że możemy wraz z Wiedemann & Berg przedstawić tę odważną historię światu ”. Producent wykonawczy Quirin Berg dodaje: „PLEMIONA EUROPY okazały się fascynującą sagą, wielką przygodą, która może zainspirować ludzi na całym świecie.

Ewidentnie widać, że Netflix szuka następcy dla "DARK", bo przecież wkrótce swoją premierę będzie mieć także duński serial "Równonoc", w którego zwiastunie trudno nie dopatrzeć się podobieństw do niemieckiej produkcji. Z jednej strony podoba mi się takie podejście, ponieważ na fali popularności dobrego serialu powstają kolejne dla fanów gatunku/klimatu, ale takie starania giganta mogą doprowadzić do sytuacji, gdy oczekiwania i gust większości widzów będą uniemożliwiać realizację innych ciekawych projektów, bo mogą zostać uznane za nie atrakcyjne.

Disney zapowiada kilkadziesiąt seriali Marvel i Star Wars

"Plemiona Europy" - zwiastun i data premiery

Premiera serialu „Plemiona Europy” już 19 lutego 2021 r. Na platformie od razu pojawi się wszystkie 6 odcinków.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu