8

Playce – fenomenalne gry online

Playce jest społeczną platformą gier, która łączy w sobie zalety gier z wysokiej półki z grami webowymi. Inaczej mówiąc, Playce udostępnia darmowe gry online z grafiką wysokiej jakości. Zaletą Playce jest także umieszczanie gier w prawdziwych lokalizacjach, np. wyścigi samochodowe po ulicach Warszawy, gra typu GTA w Berlinie itp. Deweloperzy mogą tworzyć dowolne gry, a […]

Playce jest społeczną platformą gier, która łączy w sobie zalety gier z wysokiej półki z grami webowymi. Inaczej mówiąc, Playce udostępnia darmowe gry online z grafiką wysokiej jakości.

Zaletą Playce jest także umieszczanie gier w prawdziwych lokalizacjach, np. wyścigi samochodowe po ulicach Warszawy, gra typu GTA w Berlinie itp. Deweloperzy mogą tworzyć dowolne gry, a dzięki API Playce grę będzie można umieścić w dowolnym mieście, miejscu na Ziemi.

Playce tworzy świat na podstawie geotagowanych zdjęć satelitarnych oraz cyfrowych modeli terenu. Każdy piksel jest połączony z prawdziwym miejscem na świecie, co umożliwia integrację z „user generated content“ oraz innymi geotagowanymi danymi.

Nie zapominajmy o społecznym charakterze Playce. Dzięki temu będzie można grać wspólnie ze znajomymi oraz nieznajomymi z istniejących i popularnych serwisów społecznych. To wszystko bez konieczności ściągania gier oraz całkowicie za darmo.Tak się zastanawiam, czy można chcieć czegoś więcej. Ano można. Playce jak na razie jest dostępne tylko w Internet Explorerze i nic nie zapowiada, by miało się to szybko zmienić. Ale jeśli Playce jest takie dobre jako o nim piszą, może się przyczynić do odrodzenia IE. Chyba?