6

Pixel Heaven 2014 – oj, będzie grubo!

To może być najciekawsza impreza dla graczy w tym roku! Bez sztuki dla sztuki, bez stoisk targowych z dykty, nudnych, pseudonaukowych wykładów dzielących włos na czworo czy napuszonych rozmów biznesmenów w pasiastych garniakach. Pixel Heaven to wydarzenie adresowane w stu procentach do graczy! Z pozoru drobna impreza, okazała się w zeszłym roku prawdziwym przebojem – […]

To może być najciekawsza impreza dla graczy w tym roku! Bez sztuki dla sztuki, bez stoisk targowych z dykty, nudnych, pseudonaukowych wykładów dzielących włos na czworo czy napuszonych rozmów biznesmenów w pasiastych garniakach. Pixel Heaven to wydarzenie adresowane w stu procentach do graczy!

Z pozoru drobna impreza, okazała się w zeszłym roku prawdziwym przebojem – do tego stopnia, że wynajęty budynek nie był w stanie pomieścić wszystkich gości. Oberwało się za to organizatorom, choć naprawdę ciężko było przewidzieć tak wielką popularność wydarzenia. Twórcy przyjęli jednak słowa krytyki i zadbali o to, by w tym roku wszystkiego było więcej – nie tylko atrakcji, ale i miejsca dla uczestników!

Duuużo miejsca!

1500m2 to miejsce na warszawskim Powiślu, gdzie w postindustrialnych przestrzeniach starej drukarni kartograficznej inicjowane są działania sztuki wszelkiego wymiaru – od fotografii przez akcje performerskie, muzyczne, multimedialne aż po instalacyjne czy warsztatowe. 31 maja i 1 czerwca tam właśnie zagości Pixel Heaven!

Indyki i piwo (bezalkoholowe)

Jak piszą organizatorzy, impreza powstała po to, by oderwać się na chwilę od codzienności, spędzić udany weekend w świetnym towarzystwie i raz jeszcze poczuć niezapomniany klimat rozrywki (nie tylko elektronicznej) lat 80 i 90 ubiegłego wieku. Będzie więc gęsty od sentymentów klimat retro, ale także spora porcja współczesnej rozrywki niezależnej.

Dla każdego! A w szczególności dla osób, które pamiętają czasy początków gier komputerowych w Polsce, komiksów czasów PRLu, salonów arcade i wszystkiego, co z tym związane. A także dla Waszych mężów/żon i dzieci. Współcześni gracze i przedstawiciele gamedevu także znajdą coś dla siebie!

Starsi, podobnie jak w zeszłym roku, będą mogli schłodzić swoje gardła napojami, a dla dzieci nie zabraknie różnej maści komputerów i automatów, które tylko czekają, by je rozgrzać dżojstikami sprawnymi jak żołnierze!

Poza masą sprzętu przez oba dni będzie można uczestniczyć w DVLUP! PANEL oraz RETRO STORIES 2.0. A tam tematy i osoby absolutnie wyjątkowe. W ramach Retro Stories jak zwykle niepowtarzalna możliwość spotkania i rozmowy m. in. z twórcami gier (tych dawnych i tych współczesnych), developerami, dziennikarzami (także tymi, którzy tworzyli takie tytuły jak Bajtek, Top Secret, czy Secret Service), znanymi osobami z branży. Z kolei DVLUP! PANEL to biznesowe spojrzenie na aktywność twórców niezależnych: trendy, rozwój, źródła finansowania – na szczęście bez zbędnego zadęcia.

Drews zatańczy? Oby nie!

W tym roku ponownie mam przyjemność reprezentować patrona medialnego, czyli Antyweb oraz być jurorem Pixel Heaven Awards. Poprowadzę też rozmowę z Adrianem Chmielarzem (twórcą m. in. Tajemnicy Stauetki, Teenagenta, Gorky 17, Painkillera, Bulletstorma) na temat nowej gry jego studia The AstronautsThe Vanishing of Ethan Carter. Serdecznie zapraszam wszystkich do umieszczania swoich pytań w komentarzach – postaram się zmęczyć Adriana jak największą ich liczbą!

Niespodziewanym problemem stała się natomiast pochopnie przeze mnie złożona obietnica. Zeszłoroczny wideoklip promujący imprezę stał się absolutnym przebojem i wręcz szczytem kreatywności.

Twórcy zapowiedzieli jednak, że zamierzają przeskoczyć poprzeczkę zawieszoną jeszcze wyżej – pewien, że to im się po prostu nie uda, zapowiedziałem, że jeśli spełnią swoją obietnicę, zatańczę publicznie. A ponieważ ja i taniec to zbiory, które nie mają części wspólnej, mam ogromną nadzieję, że ja nie będę musiał tego robić, a Wy – oglądać. Tymczasem jednak…

Prace nad wideo promującym Pixel Heaven 2014 trwają już od dobrych 2 miesięcy. Nadszedł więc czas na podzielenie się z Wami koncepcją tego, co szykujemy. PROJECT 23 – to robocza nazwa produkcji. Nieprzypadkowo brzmi tak samo, jak eksperyment, który próbował uruchomić prof. Lester Chaykin. Niestety w trakcie jego aktywacji w laboratorium uderza piorun, w efekcie czego Lester traci kontrolę nad procesem i trafia do Innego Świata. Tak zaczyna się jedna z najbardziej przełomowych gier wideo w historii elektronicznej rozrywki. Realizujemy krótkometrażową filmową wersję legendarnej gry Another World, inspirowaną kultowym intro oraz kluczowymi elementami rozgrywki. Robimy to z rozmachem. Projekt ma akceptację i jest wspierany jest przez samego Erica Chachi, którego nie będziemy tu bliżej przedstawiać. Eric jest z nami w stałym kontakcie – dzięki wymianie informacji i sugestiach w jego strony uda się nam oddać klimat i ducha legendy w najlepszy możliwy sposób.

Po ile te badyle?

Karta wstępu VISITOR uprawnia do nielimitowanego wstępu na Pixel Heaven 2014 przez dwa dni i uczestnictwa we wszystkich strefach tematycznych, w tym Retro Stories 2.0, atrakcjach w ramach Indie Basement 2.0, DVLUP! MEETUP oraz Afterparty. Ponadto w cenie otrzymujemy identyfikator oraz okolicznościowy zine „One Life Left”. Karta VISITOR nie obejmuje udziału w konkursach w ramach Game Contest Zone i turnieju Polish Pinball Open (oczywiście uprawnia do grania na dostępnych flipperach w opcji free-play przez cały czas poza turniejem). Cena to 40 PLN (wcześniejsza rejestracja on-line) lub 50 PLN (płatność na miejscu, bez rejestracji on-line).

Karta wstępu COMPETITOR oferuje wszystko to, co zawarte jest w pakiecie VISITOR, oraz dodatkowo możliwość udziału w wybranym konkursie w ramach Game Contest Zone (z cennymi nagrodami i niespodziankami). Cena to 60 PLN (wymagana wcześniejsza rejestracja on-line).

Są też i droższe bilety oferujące jeszcze więcej atrakcji. Szczegóły znajdziecie tutaj.  Ale uwaga! Istnieje zacna możliwość wstępu darmowego! Wystarczy przynieść i podłączyć swój sprawny i kompletny sprzęt retro (z ekranem, grami i dżojstikiem). Zainteresowanych organizatorzy proszą o jak najszybsze zgłoszenia pod adres lapusz@pixelheaven.pl – liczba miejsc jest ograniczona!

15 rączych indyków!

Właśnie tyle gier wyłonionych przez jury w eliminacjach zostanie zaprezentowanych w części wystawienniczej Pixel Heaven. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z indykami i przybić piątkę twórcom. Na scenie w materiale filmowym zostaną przedstawione wszystkie gry, które odpadły w eliminacjach, a bezpośrednio przed rozdaniem Pixel Heaven Awards – wszystkie gry walczące w konkursie.

Gry nagrodzimy w następujących kategoriach:

  • Grand Prix
  • Best Gameplay (najlepsza rozgrywka)
  • Best Sound (najlepsza oprawa audio)
  • Best Story (najlepsza historia)
  • Fresh Air (innowacyjność).

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.  Zapraszam też do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi kultowej już indyczej piwniczki.

Zwycięzca zeszłorocznej edycji wygląda tu jak William Wallace! Zdjęcie: 1ndieworld.com.

Dużo, dużo więcej!

Powiem krótko – nie jestem w stanie wymienić wszystkich atrakcji – tekst byłby za długi, a większość komentarzy brzmiałaby: „TL;DR”. Umówmy się więc, że podrzucę Wam jeszcze na tydzień przed imprezą najlepsze smaczki. Tymczasem zapraszam do zapoznania się z pełną ofertą i programem imprezy!