Po Godzinach

Piosenki, które pozwolą wam przetrwać rok szkolny

WM
Weronika Makuch
15

Rok szkolny dla wielu nie jest najprzyjemniejszym przeżyciem. Ale pamiętajcie, że zawsze istnieją sposoby, aby go sobie osłodzić.

Rok szkolny oficjalnie się rozpoczął. Za chwilę uczniowie usłyszą pierwsze dzwonki i ruszą z mniejszym lub większym entuzjazmem na "pszyrę" i dwie matmy z rzędu. A wy, studenci, nie chichoczcie pod nosem. Was za miesiąc czeka to samo. Wszystkich, których przez najbliższe miesiące czeka wizja codziennej edukacji, pocieszam. Długie jesienne i zimowe wieczorny możecie umilać sobie serialami i filmami - o najciekawszych z nich dowiecie się rzecz jasna z Anty Webu! Warto jednak sprawić, aby sama podróż do szkoły była przyjemna. A może przerwy? Muzyki można słuchać w wielu sytuacjach. Wybierzcie najlepszy moment oraz ulubiony utwór i spróbujcie podejść do roku szkolnego z  otwartą głową. Trzymam kciuki, że nie będzie aż tak źle.

Chuck Berry - School Days

Na początek utwór, który ma już swoje lata. Spodoba się każdemu, kto jest fanem rock and rolla i brzmień lat 50. Chuck podszedł do tematu z uśmiechem, chcąc przelać na słuchaczy pozytywną energię. Polecam słuchanie tej piosenki rano, jeszcze w trakcie drogi do szkoły. Wesoła muzyka potrafi nastrajać pozytywnie, a wejście do klasy z chociażby cieniem uśmiechu na ustach może znacznie ułatwić nam resztę dnia.

Elton John - Teacher I Need You

Kto był kiedyś zauroczony w nauczycielu, ręka do góry! Sama bym ją podniosła i może nawet powinnam wrzucić tutaj Kazika - Spalam się, ale postawiłam na coś ciut bardziej pozytywnego i mniej obscenicznego. W nauczycielach nie trzeba się od razu zakochiwać. Można darzyć ich uczuciami czysto platonicznymi i po prostu doceniać ich talent do przekazywania wiedzy oraz dar, który niestety posiada tylko część z belfrów. Życzę każdemu, aby trafił na swojej ścieżce edukacji na co najmniej jednego nauczyciela, który rozbudzi w nim intelektualne fascynacje.

Lil Peep - Cry Alone

Każdy ma prawo do złych dni, szczególnie na etapie szkolnym, który obejmuje również okres dorastania. Czasami się nie chce, czasami wszystko idzie źle i potrzebujemy po prostu na moment zaszyć się w tym okropnych odczuciach. Nie ma w tym nic złego, po prostu nie dawajcie im ze sobą wygrać. Lil Peep w utworze mówi właśnie o takiej chwili słabości, bezsilności i nienawiści do wszystkiego, co nas dookoła otacza, a nie do końca mamy na to wpływ. Szkoła nie jest wyjątkiem.

Pink Floyd - Another Brick In The Wall

No dobra, koniec tego dobrego! Ile można mówić o szkole w samych superlatywach? Pora się postawić i zbuntować. Ta klasyka klasyki towarzyszyła mi zawsze w trakcie sesji podczas pięciu lat studiów. Mimo słuchania tego w trakcie nauki, przebrnęłam przez kolejne etapy bez większych problemów. Buntujcie się, dostrzegajcie chwile, w których was oszukują i źle traktują, ale róbcie to z głową. Nie krzyczcie dla samego krzyczenia. Uczcie się, aby wiedzieć, kiedy należy powiedzieć NIE.

The Ramones - Rock & Roll High School

Szkoła to nie tylko lekcje i nauka. Czasami trzeba się zabawić, poimprezować i wyszaleć, póki młodość pozwala. Nie musicie być wcale uczniami szkoły średniej, aby poczuć klimat płynący z tej piosenki i wraz ze znajomymi robić rozrubę po swojemu. Punk i buntownik drzemie w każdym z nas, wystarczy go czasami wyzwolić. Pomoże to w odstresowaniu i zagwarantuje świetne wspomnienia, które zostaną z wami na zawsze.

Kanye West - School Spirit

Szkoła z założenia służy do tego, aby uczyć młodzież. Nie zawsze jej to jednak wychodzi idealnie. Czasami to wina uczniów, czasami nauczycieli, innym razem systemu. Jakichkolwiek błędów byście nie widzieli, nie pozwólcie się stłamsić. Korzystajcie z młodości i dorastania oraz nie zaprzepaszczajcie samej możliwości doedukowania się. W szkole nie chodzi o to, aby wyjść z niej ze świadectwem z paskiem, ale o to, by zdobyć wiedzę. Również tę społeczną. I to właśnie przekazuje nam Kanye.

Daria Zawiałow feat. schafter, Ralph Kaminski - Czy Ty Słyszysz Mnie?

Ostatnim strzałem jest świeżynka z naszej polskiej sceny. Artyści, którzy stworzyli tę piosenkę są obecnie na topie. Są wzorem dla wielu dzieciaków i sami jeszcze są bardzo młodzi. Muzycy chcą, abyśmy się nie poddawali, walczyli i zawsze byli sobą. Frustracje i złe energie z naszego otoczenia nie mogą nas pokonać. Utwór rzecz jasna pasuje do każdego momentu w naszych życiach, ale tego wszystkiego zaczynamy uczyć się i doświadczać właśnie na etapie edukacji. Nic dziwnego, że akcję teledysku umiejscowiono w szkole.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Back to School 2019