Google

Photoshop na Chromebooku. To nie jest żart

Konrad Kozłowski
Photoshop na Chromebooku. To nie jest żart
27

Przed dwoma dniami firmy Adobe i Google ogłosiły bliższą współpracę, której pierwszy efektem będzie udostępnienie pełnej wersji programu Photoshop dla komputerów z Chrome OS oraz przeglądarki Chrome. Nikogo nie powinno dziwić, że cały ten projekt opierać się będzie na operacjach w chmurze. Jak bę...

Przed dwoma dniami firmy Adobe i Google ogłosiły bliższą współpracę, której pierwszy efektem będzie udostępnienie pełnej wersji programu Photoshop dla komputerów z Chrome OS oraz przeglądarki Chrome. Nikogo nie powinno dziwić, że cały ten projekt opierać się będzie na operacjach w chmurze.

Jak będzie to działało? Najprościej rzecz ujmując: Photoshop będzie streamowany na ekran Chromebooka lub do okna przeglądrki Chrome. Google od dłuższego czasu intensywnie rozwijało swoje produkty związane z fotografią udostępniając aplikację dla Chrome oraz prezentując co pewien czas kolejne usprawnienia w edytorze zdjęć na Google+.

Jak czyatmy na blogu Chrome, dzięki partnerstwu z Adobe na platformie Google pojawi się pakiet Creative Cloud, a Photoshop to tylko początek. Z oferty skorzystać więc będą mogli oczywiście użytkownicy będący subskrybentami usługi Creative Cloud i początku będzie ona skierowana do "edukacyjnych klientów" ze Stanów Zjednoczonych. Dzięki strumieniowaniu mamy pewność, że zawsze będziemy korzystać z najnowszej wersji Photoshopa, zaś wszystkie nasze dokonania będą zapisywane naturalnie na Dysku Google.

Lekki i do niedawna niewiele oferujący system Google powoli urasta do rangi pełnoprawnego systemu, jednak nadal opartego o chmurę i połączenie z Internetem. W przyszłości użytkownicy Chromebooków z pewnością będą mogli skorzystać z pozostałych aplikacji pakietu Creative Cloud, choć mnie znacznie bardziej interesuje to, która z firm zdecyduje się na podobny krok jako następna. I nie mówie tu jedynie o aplikacjach użytkowych, bo przecież równie dobrze streamować możemy gry.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu