Motoryzacja

Peugeot e-208 wyceniony, załapie się na państwowe dopłaty

Kamil Pieczonka
Peugeot e-208 wyceniony, załapie się na państwowe dopłaty
70

Na elektrycznego Peugeota e-208 zamówienia w polskich salonach można już było składać od jakiegoś czasu, ale do tej pory nie znaliśmy oficjalnych cen. Teraz wreszcie się to zmieniło i jak się okazuje bliźniak e-Corsy również załapie się na dopłaty państwa do aut elektrycznych w przyszłym roku. Ale tylko w najtańszej wersji.

Peugeot e-208 za 124 900 PLN

Co prawda ostateczny limit ceny dla aut elektrycznych, dla których będzie przysługiwała dopłata w przypadku osób fizycznych nie został co prawda jeszcze określony, ale według projektu rozporządzenia będzie to 125 000 PLN. Jak patrzyłem na cenniki aut elektrycznych w połowie lipca, to na dopłaty łapało się wtedy tylko 4 modele samochodów. Wybór był więc bardzo mocno ograniczony, ale wygląda na to, że rząd mógł mieć nosa i poniekąd zmusił importerów do oferowania swoich pojazdów nieco taniej. Przykładem może być właśnie Peugeot e-208, którego cena za bazowy model Active została ustalona na 124 900 PLN, zaledwie 100 PLN poniżej ustawowego limitu.

Oznacza to, że po dopłacie cena mogłaby spaść do około 88 000 PLN, co nadal jest wysoką kwotą jak za auto z segmentu B, ale wygląda znacznie lepiej niż rzeczone ponad 120 000 PLN. Tym bardziej, że nawet podstawowa elektryczna wersja jest bardzo dobrze doposażona. Na liście wyposażenia znajdziemy automatyczną klimatyzację, radio z obsługą Bluetooth, automatyczne światła, tempomat, system rozpoznawania znaków drogowych, system awaryjnego hamowania po wykryciu przeszkody oraz obsługę systemów Android AutoApple CarPlay. Co więcej niewiele droższa będzie wersja Allure, która została wyceniona na 130 400 PLN i jestem sobie w stanie wyobrazić, że dealer może nam od tej ceny dać te 5400 PLN rabatu. W tej wersji dostaniemy dodatkowo czujniki parkowania z tyłu, światła LED z tyłu, elektrycznie sterowane szyby i felgi aluminiowe.

W ofercie będzie jeszcze wersja GT-Line wyceniona na 137 800 PLN (dokłada pełne lampy LED, sportowe fotele, felgi 17 cali oraz przednie czujniki parkowania) oraz GT, która ma kosztować 146 800 PLN (dodatkowo tapicerka z alcantary, większy wyświetlacz systemu inforozrywki, dostęp bezkluczykowy oraz przyciemniane szyby). Warto też przypomnieć, że Peugeot e-208 podobnie jak Opel Corsa-e wyposażony zostanie w silnik o mocy 136 KM, który rozpędzi to auto do 100 km/h w czasie 8,1 sekundy. Wbudowane baterie mają zapewnić zasięg rzędu 330 km.

Myślicie, że znajdą się chętni na ten całkiem ładny samochód?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot