Netflix

Nie będzie 7. sezonu Peaky Blinders. Fani dostaną jednak coś innego

Konrad Kozłowski
Nie będzie 7. sezonu Peaky Blinders. Fani dostaną jednak coś innego
5

Jeden z najchętniej oglądanych i docenianych seriali na Netflix zbliża się ku końcowi. Oficjalnie potwierdzono, że 6. sezon "Peaky Blinders" będzie ostatnim, ale twórca serialu zapowiedział, że zamiast 7. sezonu otrzymamy inną kontynuację.

Realizowany przez BBC serial podbił zagraniczne rynki głównie za sprawą obecności na Netflix - platforma zapewniła mu rozgłos, a widzom łatwy dostęp do serialu poza granicami Wielkiej Brytanii. "Peaky Blinders" skupia się na Tomie Shelbym (Cillian Murphy), który wraz ze swoją rodziną stara się odbudować klasę robotniczą w  Birmingham po I wojnie światowej.

Sprawa Tomka Komendy za darmo w Player w formie serialu [zwiastun]

Serial zachwycił oprawą wizualną i dźwiękową - kostiumy oraz scenografie są bardzo wiarygodne, natomiast ścieżka dźwiękowa wprowadza niesamowity klimat. Aktorsko serial miejscami znacząco wystaje ponad inne, co daje nam rewelacyjną produkcję. Fani "Peaky Blinders" mogą być jednak zaskoczeni wieściami o skróceniu serialu, bo jeszcze w 2019 roku twórca i scenarzysta Steven Knight zapewniał nas, że historia potrwa do 7. sezonu.

6. sezon "Peaky Blinders" ostatnim. Nie powstanie 7. sezon

Komunikat o rezygnacji z 7. sezonu "Peaky Blinders" pojawił się wraz z informacją o powrocie na plan ekipy filmowej, która rozpoczyna zdjęcia do 6. sezonu. BBC podkreśla, że całość odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym. Nie brakuje spekulacji, że to właśnie prawie roczne opóźnienie wznowienia prac nad seriale z powodu pandemii miało wpływ na tę decyzję.

Obejrzyjcie netfliksowego Lupina, ale nie szukajcie w nim głębszego sensu

Co więcej, jasne jest, że zdjęcia mogą potrwać dłużej, a na pewno będą bardziej kosztowne, co oznacza, że budżet serialu rośnie, a data premiery wciąż odsuwana jest w czasie. Variety sugeruje, że nowe odcinki możemy zobaczyć pod koniec 2021 roku, choć początek 2022 też wydaje się możliwy ze względu na ogólnie panującą sytuację w Wielkiej Brytanii.

"Peaky Blinders" będzie kontynuowane w innej formie

To, że 6. sezon "Peaky Blinders" będzie ostatnim, wcale nie oznacza, że to koniec tej historii. Steven Knight nie zdradza w jakiej formie miałaby ona być kontynuowana, ale zapowiedział, że możemy się jej spodziewać. Na ten temat również wystartowała już karuzela spekulacji - wymieniane są książka i komiksy, a nawet spin-off. Gdy został dopytany przez media, Knight stwierdził, że po 6. sezon "Peaky Blinders" możemy liczyć na filmowe zakończenie opowieści o gangsterach z Birmingham. Nie oznacza to jednak, że showrunner zamierza rozstać się z marką i wykreowanym przez siebie światem, bo w rozmowie z Variety (via comicbook.com) przyznał, że plan zakłada opowiadanie kolejnych historii w nowych serialach.

[/cover] Peaky Blinders
Pomysł na film, który otworzy furtki na nowej historii, jest już zarysowany - gotowe jest rozpoczęcie, rozwinięcie i zakończenie. Jego zdaniem będzie to odpowiednie zakończenie dotychczasowej fabuły, ale nowych produkcji nie określałby mianem spin-offów, mimo że w ich centrum znajdzie się społeczeństwo i rodzina, które znamy. Co ciekawe, Steven Knight przyznał, że zakończenie historii z  "Peaky Blinders" filmem było jego zamysłem od samego początku, a nadchodzący 6. sezon serialu zapowiada, jako najlepsze, co do tej pory powstało w ramach serii. Nie wiemy, którym postaciom zostaną poświęcone nowe produkcje, ale chyba już jasne jest, że "Peaky Blinders" zostanie znacząco rozszerzone.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu