Wywiady

Chciałbym, żeby Jurassic Park wrócił w pełnej chwale. Zapytałem o to twórców

Konrad Kozłowski
2

Premiera serialu "Park Jurajski: Obóz kredowy" na Netflix była nie lada niespodzianką dla fanów serii, którzy wyczekują też nowego filmu "Jurassic World: Dominion" zamykającego aktualną trylogię. Co planują twórcy? Na nasze pytania odpowiadali Colin Trevorrow oraz Scott Kreamer.

Jurassic World: Dominion w kinach w 2021

W filmie wrócą bohaterowie z Jurassic Park

Park Jurajski to jednak z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Po sukcesie pierwszego filmu powstały kolejne dwa, ale na lata odwrócono się o franczyzy, między innymi dlatego, że sequele nie do końca spełniły oczekiwania widzów. Przed pięcioma laty park z dinozaurami wrócił za sprawą filmu Colina Trevorrowa, który nakręcił "Jurassic World". Produkcja doczekała się kontynuacji w 2018 roku, gdy debiutowało "Upadłe królestwo". Nowe przygody z nowymi postaciami nie powtórzyły sukcesu pierwszego filmu, ale były przyjęte całkiem nieźle. Na przyszły rok Colina Trevorrow przygotowuje coś nowego: Jurassic World: Dominion, w którym zobaczymy trójkę doskonale znanych nam z "Parku Jurajskiego" postaci - do swoich ról powracają Sam Neill, Jeff Goldblum i Laura Dern, a także Campbell Scott. Ponownie wystąpią też Chris Pratt oraz Bryce Dallas Howard.

Obszerna lista nowości w październiku na HBO. Co warto zobaczyć?

Jak powstawał serial animowany Park Jurajski?

Ale uniwersum Jurassic Park rozrasta się także dzięki nowej animacji "Park Jurajski: Obóz kredowy", która zadebiutowała niedawno na Netflix. W procesie jej tworzenia wziął udział reżyser i producent Colin Trevorrow, a za scenariusz dwóch odcinków odpowiadał Scott Kreamer, który pracował między innymi przy filmach Kung Fu Panda. W rozmowie z dziennikarzami, w której brałem udział, opowiedzieli między innymi o tym, jaką bazą informacji i szkiców dysponowali przy tworzeniu animacji - do dyspozycji mieli niemal wszystko, co wykorzystano we wcześniejszych projektach. Zaznaczali też, że największym wyzwaniem było rozpisanie młodych, głównych postaci, ponieważ ich rówieśnicy w realnym świecie mierzą się teraz z tak wieloma różnymi przeciwnościami i problemami, więc przeniesienie tego do serialu nie było łatwe.

Park Jurajski wrócił! I wbrew pozorom nowa odsłona może Wam się spodobać

Odnieśli się też do obecności bohaterów z filmów w serialu, a właściwie niemalże ich braku, bo jedyne, na co mogli liczyć fani, to uznanie ich istnienia w tym samym uniwersum (wydarzenia z animacji "Park Jurajski: Obóz kredowy" rozgrywają się w tym samym czasie, co pierwszy film, ale po przeciwnej stronie wyspy Isla Nublar). Podyktowane to było chęcią opowiedzenia innej historii i nie tworzenia serialu tylko po to, by obsłużyć fanów. Dla naszej przyjemności jednak się o nich wspomina. Scott Kreamer wytłumaczył też swoją teorię, dlaczego produkcje o dinozaurach są wciąż takie popularne i cieszą się zainteresowaniem. Jego zdaniem sprawa rozbija się same dinozaury, które są dla nas czymś na wzór mistycznych stworów, ale wiemy, że one istniały.

Powstanie spin-off świetnego The Boys od Amazona

Czy Jurassic Park stanie się tak rozbudowanym uniwersum jak Marvel i Gwiezdne Wojny?

A jaka przyszłość czeka markę Jurassic? O to dopytywałem obydwu twórców:

To pierwsza produkcja rozszerzająca, powiedzmy, uniwersum Jurassic Park poza wcześniejsze filmy i ten nadchodzący. Co czeka markę Jurassic Park? Czy sądzisz, że któregoś dnia może być czymś na wzór uniwersum Gwiezdnych Wojen lub Marvela, gdzie będą powstawać filmy, seriale, animacje, książki, komiksy…?

.

Otrzymaliśmy animację dla dzieci, którą - bądźmy szczerzy - oglądają dorośli widzowie będący fanami Jurassic Park. Czy i jaki jest potencjał na przygotowanie serii, może animacji, ale skierowanej do bardziej dojrzałej widowni?

.

Jak usłyszeliśmy wcześniej, opowiadane do tej pory historie są do siebie dość podobne. Gdybyście mieli wolną rękę, całkowitą swobodę w przygotowaniu czegoś nowego w świecie Jurassic Park, jak ona by wyglądała?

.

.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu