Smartfony

Oto OnePlus 9 5G. Zdjęcia prototypu wyciekły do sieci

Kamil Świtalski
3

OnePlus 9 5G trafi do sprzedaży dopiero za kilka miesięcy — ale już teraz można obejrzeć zdjęcia prototypu urządzenia.

OnePlus od lat pozostaje marką smartfonów cieszącą się niesłabnącą popularnością. I choć o stosunku cena/jakość który pomógł się wybić marce na starcie już możemy zapomnieć, bo — podobnie jak sprzęty konkurencji — tutaj również ceny poszybowały w górę. Mimo wszystko pod kątem wsparcia wciąż jest to jeden z najlepszych wyborów, jakich mogą dokonać konsumenci. Prawdopodobnie przebija go tylko linia Google Pixel. Dlatego też ekscytacja i wyczekiwanie kolejnego OnePlusa w ogóle mnie nie dziwi. I choć od premiery nowego smartfona firmy dzieli nas jeszcze co najmniej kilka miesięcy, już teraz możemy podejrzeć prototyp na pierwszych fotografiach!

OnePlus 9 5G bez tajemnic. Zdjęcia prototypu pokazują jak będzie wyglądał nowy smartfon

Kilka tygodni temu do sieci wyciekły rendery CAD zdradzające jak będzie wyglądał nowy flagowiec firmy. Teraz jednak jesteśmy krok dalej — i mamy zdjęcia. Smartfon prezentuje się... rzekłbym: klasycznie. Zgodnie z przewidywaniem: jest "oczko" na aparat w górnej części ekranu, jest złącze ładownia USB typu C, aluminiowa ramka. Mikrofon i głośnik znalazły się w dolnej części urządzenia.

OnePlus 9 5G - co wiemy na temat nadchodzącego smartfona?

Oprócz renderów i zdjęć OnePlus 9 5G mamy też pierwsze informacje na temat specyfikacji urządzenia. Sercem smartfona miałby być Snapdragon 888 z 8 GB pamięci RAM i akumulatorem o pojemności 4500 mAh. Podstawowy wariant urządzenia zaś miałby posiadać 128 GB pamięci na dane — bez opcji rozszerzenia jej za pomocą kart microSD. Napędzałby go Android 11 z nakładką OxygenOS. Reszta (w tym aparaty) pozostają jeszcze owiane nutką tajemnicy — choć nie mam złudzeń, że tak pozostanie do oficjalnej premiery ;-).

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: