32

Oto Nexus 7! Tablet od Google!

Dosłownie kilkanaście minut przed konferencją Google za sprawą swojego sklepu Google Play wypuściło informację na temat swojego tabletu Nexus 7. Poznaliśmy pełną specyfikację urządzenia i jego wygląd. Zapowiada się naprawdę ciekawie! Nie przedłużając – Nexus 7 charakteryzuje się: ekranem o rozdzielczości 1280×800 pikseli, przednią kamerą 1,2 megapiksela. Jego rozmiary to 198.5 x 120 x 10.45 […]

Dosłownie kilkanaście minut przed konferencją Google za sprawą swojego sklepu Google Play wypuściło informację na temat swojego tabletu Nexus 7. Poznaliśmy pełną specyfikację urządzenia i jego wygląd. Zapowiada się naprawdę ciekawie!

Nie przedłużając – Nexus 7 charakteryzuje się: ekranem o rozdzielczości 1280×800 pikseli, przednią kamerą 1,2 megapiksela. Jego rozmiary to 198.5 x 120 x 10.45 milimetrów. Cena jak się spodziewano wynosi 199 dolarów za wersję 8GB, natomiast za dwukrotnie większą pamięć zapłacimy 249 dolarów. Na pokładzie znajdziemy 1 gigabajt pamięci RAM oraz czterordzeniowy układ NVIDIA Tegra 3 SoC. Z łączności warto wymienić GPS, Bluetooth, Wi-Fi oraz micro USB. Ponadto obecny jest chip NFC. Naturalnie nie mogło zabraknąć akcelerometru i żyroskopu.

Jak na taką cenę specyfikacja robi wrażenie i jeżeli rzeczywiście Amazon rozważa wypuszczenie nowszej wersji Kindle Fire musi to zrobić jeszcze raz, ponieważ Nexus 7 to potężny rywal i pokonać go będzie niezwykle ciężko. Po więcej informacji na temat tabletu i trwającej właśnie konferencji Google I/O zapraszamy do tego wpisu.

A jak Wam się najnowsze urządzenie z serii Nexus?

Strona Google Play