Filmy

Jean Claude Van Damme w filmie Netfliksa - dziwny zwiastun "Ostatniego najemnika"

KK
Konrad Kozłowski
3

Coraz więcej znanych twarzy pojawia się w filmach Netfliksa, a w nadchodzącym "Ostatnim najemniku" zobaczymy gwiazdę filmów lat 80. i 90. Jean Claude Van Damme'a.

Jean Claude Van Damme w filmie Netfliksa

Znany z "Krwawego sportu", "Kickboxera", "Ryzykantów", "Replikanta" czy "Uniwersalnego żołnierza" aktor nie miał szczęścia do nowszych produkcji i choć ciągle występuje przed kamerą, to produkcje z jego udziałem już od kilku(nastu?) lat nie są tak popularnymi tytułami, jak jego wcześniejsze filmy. Wiele osób z sentymentem do jego wcześniejszych dokonań ogląda nowe produkcje, ale nie są to już hity formatu choćby jednego z wymienionych na wstępie tytułów. Van Damme nie rezygnuje jednak z udziału w nowych projektach, a pod koniec lipca będziemy mogli zobaczyć go w "Ostatnim najemniku".

Netflix wydał miliony na efekty, by podmienić aktorów – imponujące wideo zza kulis

O czym opowiada "Ostatni najemnik"

Van Damme wcieli się w nim w Richarda Brumère, do którego inni zwracają się "La Brume", czyli "Mgła". To były agent francuskiego wywiadu, który po ukończeniu służby stał się najemnikiem. Zostaje jednak zmuszony wrócić do fachu, ponieważ uzyskany przez niego 25 lat temu immunitet dla jego syna wkrótce zostanie zniesiony. Syn o imieniu Archibalda znajdzie się w sporym niebezpieczeństwie ze strony mafii, dlatego La Brume odnowi swoje dawne kontakty, połączy siły z grupą młodych ryzykantów i nadgorliwym biurokratą, by chronić syna. Ten nie zna tożsamości swojego ojca, dlatego największym wyzwaniem, przed jakim stanie La Brume, będzie przyznanie się do łączącej ich relacji.

Oto najpopularniejsze filmy Netfliksa (oficjalna lista). Zaskoczeni?

Trzeba przyznać, że pomysł na fabułę filmu, do którego zdjęcia rozpoczęto na początku zeszłego roku, jest całkiem niezły i dość głęboko zakorzeniony w tym, z czego słynął Van Damme. Przypadały mu bowiem przede wszystkim tego rodzaju role, gdzie będzie mógł wykazać się swoim wyszkoleniem technicznym w sztukach walki i elastycznością ciała. Czas biegnie jednak nieubłaganie, dlatego jego możliwości są coraz bardziej ograniczone, choć biorąc pod uwagę pesel Van Damme'a powinniśmy być pod wrażeniem tego, na co go stać.

Dlaczego dziwnie ogląda się zwiastun filmu z Van Dammem?

Urywki pojedynków ze zwiastuna filmu mogą jednak zrazić niektórych widzów i ja sam jestem ciekaw, czy montaż tych scen w filmie będzie równie chaotyczny. Mam wrażenie, że zrobiono wszystko, bo ukryć niedoskonałości w ruchach aktora oraz by nadać całości więcej dynamiki. Na tym cierpi ogólny obraz filmu, który na dodatek nie powinien być traktowany zupełnie serio. "Ostatni najemnik" to komediowy film akcji, więc bądźcie gotowi na sporo scen, w których nie będzie brakowało głupkowatego humoru - kilka z nich zdradza zwiastun i mam nadzieję, że nie jest ich w filmie wiele więcej. Nie mam nic przeciwko elementom humorystycznym, ale tym razem poważnie obawiam się o ich poziom w tym filmie.

CANAL+ online nareszcie dostępny na smart TV Samsunga10

Zwiastun filmu "Ostatni najemnik" z Jean Claude Van Dammem. Data premiery

Premiera "Ostatniego najemnika" została zaplanowana na 30 lipca, więc seans możecie już wpisać w kalendarz w samym środku wakacji. W obsadzie znaleźli się także Alban Ivanov, Samir Decazza, Assa Sylla, Djimo, Patrick Timsit oraz Éric Judor. Za scenariusz i reżyserię odpowiada David Charhon.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu