Polska

Orlen Pay: płacenie za paliwo bez konieczności czekania przy kasie. Wszystko z poziomu w aplikacji!

Kamil Świtalski
46

Najnowsza wersja aplikacji Orlen Mobile wprowadza Orlen Pay, które pozwoli zapłacić za paliwo na stacjach Orlen bez konieczności podchodzenia do kasy. Jak to działa w praktyce?

Pamiętacie aplikację JustDrive, która w lutym zadebiutowała na rynku i... dość szybko z niego zniknęła? (zobacz: Orlen “zabił” JustDrive chwilę po starcie. Mamy oficjalne oświadczenie) Kilka miesięcy później stacje Orlen zaserwowały użytkownikom analogiczne rozwiązanie w swojej autorskiej aplikacji — Orlen Mobile. W praktyce działa to... właściwie tak samo jak wspomniana propozycja, różni się wyłącznie aplikacja.

Orlen Pay: płać za paliwo bez kolejek do kasy. Wystarczy aplikacja

Po uruchomieniu aplikacji przy dolnej części ekranu dostępnych jest sześć zakładek — tą która nas interesuje są płatności. Po wyborze sekcji logujemy się do naszego konta (lub, jeśli takowego nie posiadamy, po prostu się rejestrujemy korzystając z dostępnego tam odnośnika. Co istotne może to być zarówno konto prywatne, jak i firmowe!). Po podpięciu karty płatniczej do konta (akceptowane są: MasterCard, Visa oraz Maestro), możemy już korzystać z Orlen Pay, czyli płacenia za paliwo na stacjach benzynowych Orlen bez konieczności stania przy kasie. Wystarczy wybrać opcję skanowania kodu QR, za pomocą smartfona odczytać dostępny na dystrybutorze kod, i niemal gotowe. Aplikacja przeniesie nas do podsumowania transakcji, a wybierając polecenie Zapłać wskazujemy kartę którą chcemy użyć do transakcji, podajemy PIN do naszego konta i... mamy to! Zakupy zrobione, można ruszać w drogę.

Orlen Pay: wygodnie, ale nie obyło się bez wad

Duży niesmak budzi kwestia konieczności udzielenia zgody na otrzymywanie wiadomości marketingowych zarówno na adres e-mail jak i numer telefonu, bez których nie założymy konta w usłudze. Jak widać po komentarzach w sklepach mobilnych, nie jestem jedyną osobą której niespecjalnie podoba się ta praktyka.

Ponadto też użytkownicy skarżą się, że nie ma jak skorzystać ze zniżki oferowanej przez Kartę Dużej Rodziny — z czym przy kasie nie ma najmniejszego problemu. Jednak nawet i z tymi mankamentami to niesamowity komfort i... w gruncie rzeczy oszczędność czasu. A prawdą też jest, że zniżki nie są elementem, z którego korzystają wszyscy -- więc część użytkowników nawet tego nie odczuje.

Najnowszą wersję aplikacji ORLEN Mobile z płatnościami Orlen Pay pobierzecie już na urządzenia z systemami Android oraz iOS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile