Felietony

Orange zamyka swoją społecznościowkę (populacja.pl) i zaprasza na Facebooka

Grzegorz Marczak
Orange zamyka swoją społecznościowkę (populacja.pl) i zaprasza na Facebooka
16

Rzadko kiedy otrzymuję informację zaczynającą się od "hej, z końcem lutego zamykamy serwis populacja.pl" a taki właśnie email dostałem dziś od Organge. Serwis ten został uruchomiony w 2009 roku, była to mieszanka społecznościówki i mikrobloga. Pamiętam, że wrażenia dużego na mnie nie zrobił i doś...


Rzadko kiedy otrzymuję informację zaczynającą się od "hej, z końcem lutego zamykamy serwis populacja.pl" a taki właśnie email dostałem dziś od Organge. Serwis ten został uruchomiony w 2009 roku, była to mieszanka społecznościówki i mikrobloga. Pamiętam, że wrażenia dużego na mnie nie zrobił i dość krytycznie wyraziłem się na temat jego realizacji.

Minęło kilkanaście miesięcy i ktoś w Organe podjął męską decyzję o tym aby przełączyć się na Facebooka. Każdy obecny użytkownik populacji.pl, który polubi Fanpage Orange otrzyma 5 PLN w postaci doładowania na numer telefonu, który podany został podczas rejestracji w serwisie. Ciekawy jestem czy taka promocja zgodna jest z regulaminem Facebooka?

Ciekawy jestem też czy to co zrobił Orange będzie początkiem większej migracji dużych marek w Polsce na Facebooka (i rezygnacja w własnych projektów interaktywnych). Nie jest to zły pomysł, szczególnie jeśli wszystkie aktywności w sieci danej firmy mają za cel kontakt z społecznością.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookorange