Telekomy

Orange udostępnia 5G wszystkim swoim abonentom!

Grzegorz Ułan
16

Orange do tej pory dość zachowawczo podchodził do udostępniania 5G swoim klientom. Teraz się to zmienia, przynajmniej do końca kwietnia 2020 roku. Po tym okresie prawdopodobnie czeka nas nowa oferta. Podejrzewam, że coś na kształt dedykowanej oferty tylko pod 5G, jak w przypadku Plusa.

Do tej pory z 5G Orange mogliśmy korzystać w dwóch najdroższych pakietach Orange Love, w Planie Mobilnym 75, w subskrypcji Orange Flex za 80 zł i w ofercie na kartę za 39 zł.

Dziś Orange udostępnił możliwość samodzielnego włączenia dostępu do sieci 5G wszystkim swoim abonentom w aplikacji Mój Orange lub na stronie po zalogowaniu się na swoje konto.

Dostęp będzie aktywny do 30 kwietnia 2021 roku. Po tym terminie dostęp do 5G dla użytkowników ofert nieobejmujących tej funkcjonalności automatycznie wygaśnie. Klienci korzystający z Planu Mobilnego 75, Orange Love Extra i Premium zakupionych 12 marca 2020 roku lub później oraz Planów Firmowych L i XL będą mogli korzystać z 5G jak dotychczas.

Od dziś do 30 kwietnia z 5G będą mogli korzystać klienci którychś z następujących ofert, które do tej pory miały wyłączony dostęp do 5G:

  • Plan Mobilny 35, 45 i 55,
  • Plan Komórkowy,
  • Orange Love, Orange Love Mini i Standard,
  • Orange Love Extra lub Premium, zakupione przed 11 marca 2020 roku
  • Plan Firmowy S i M oraz Dla Firm.

Pozostaje jeszcze poczekać na podobne otwarcie w ofercie Orange na internet mobilny.

Więcej informacji o 5G w Orange znajdziecie na dedykowanej stronie, wraz z urządzeniami, które je obsługują i mapą zasięgu (aktualnie w zasięgu 5G Orange jest ponad 6 mln użytkowników telefonów, m.in. w Łodzi, Katowicach, Warszawie i Gdańsku).

Jeśli jeszcze nie korzystacie z aplikacji Mój Orange, dostępna jest ona do pobrania za darmo w Google Play na urządzenia z Androidem na pokładzie lub w App Store dla iOS.

Źródło: Blog Orange.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu