Smartfony

Smartfon z najsprytniej ukrytą przednią kamerą — oto Oppo Reno

Kamil Świtalski
10

Notche, dziury w ekranie i slidery? Zapomnijcie o nich — Oppo Reno ma nowy pomysł na przednią kamerę w smartfonie!

Smartfony Oppo dopiero w Polsce raczkują. Oficjalne wejście marki do Polski odbyło się raptem kilka tygodni temu — i na odpowiednią rozpoznawalność muszą sobie tu jeszcze zasłużyć. Ale jak doskonale było widać na wykresie ze sprzedażą telefonów w ostatnich 24. latach, to poważny gracz, który w mgnieniu oka rośnie w siłę. Na dniach firma ma przedstawić swoją nową serię urządzeń — Oppo Reno. Wystartować mają 10. kwietnia, ale już teraz wzbudzają sporo emocji — a wszystko to za sprawą jednego z najciekawszych rozwiązań w kwestii przedniej kamery.

Oppo Reno: wysuwana przednia kamera, jakiej jeszcze nie było

W kwestii kreatywnego podejścia do przedniej kamery najwięcej uwagi w ostatnich miesiącach zebrał Xiaomi Mi Mix 3 i wykorzystany w tamtejszej konstrukcji slider. Oppo Reno ma szansę go pokonać w tej konkurencji, a wszystko to za sprawą wysuwanego z górnej części obudowy aparatu. Jak to działa w praktyce możecie podejrzeć na poniższym materiale:

Po przełączeniu się na przednią kamerę, specjalny mechanizm wysuwa niewielką kamerę na górnej krawędzi całej konstrukcji. To rozwiązanie idealne w swojej prostocie, które pozwoli uniknąć notchów, dziur w ekranie i innych kombinacji. Internetowi obserwatorzy jednak niespecjalnie są nim zachwyceni — delikatnie mówiąc. Jak to oni, zdążyli już wyśmiać i poddać wątpliwościom ten cud techniki... a jeszcze inni żartują sobie, że to rozwiązanie rodem z leciwego Samsunga.

Szczerze mówiąc — sam na tę chwilę nie wiem czy jestem bardziej zaintrygowany czy rozbawiony tym, jak to wszystko wygląda. Z jednej strony — pozbycie się notcha i dziury brzmi kusząco, z drugiej strony oczami wyobraźni widzę potencjalne kłopoty wieku dziecięcego, jak mechanizm będzie się zacinał i płatał inne figle. Jednak brawa za odwagę i... czekam na pierwsze recenzje tego cudaka ;-).

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: