Wearables

Opaska FitBit eksplodowała kobiecie na nadgarstku [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
2

Kolejna firma musi stawić czoła eksplodującym produktom. Tym razem jest to FitBit, którego opaska eksplodowała na nadgarstku pewnej kobiety. Firma wydała już oświadczenie w tej sprawie.

Eksplodujący Fitbit Flex 2

O sprawie donosi serwis ABC News. Ofiarą jest mieszkanka Wisconsin, która doświadczyła eksplozji podczas czytania książki. Na jej nadgarstku zanotowano oparzenia drugiego stopnia. Lekarze musieli również usunąć z ręki resztki gumy oraz tworzywa sztucznego. Opaska FitBit Flex 2 była prezentem - kobieta otrzymała ją na urodziny dwa tygodnie wcześniej. W odpowiedzi na całe zdarzenie firma FitBit poinformowała, że jest w stałym kontakcie z użytkowniczką opaski, a swoje produkty poddaje zawsze rygorystycznym testom. Producent tym samym zapewnia, że nie ma podstaw do tego, aby zrezygnować z noszenia Flexa 2.

Google Trips pozwoli rezerwować autobusy i pociągi

Google Trips to jedna z moich ulubionych aplikacji do podróżowania. Ma właściwie wszystko. Teraz twórcy rozbudowali ją o kolejne nowości, co pozwoli podróżującym rezerwować bilety autobusowe oraz pociągowe. Co najciekawsze, możemy te rezerwacje następnie udostępniać, co przyda się w sytuacji, gdy podróżujemy w grupie. Wszystkie rezerwacje są przechowywane w jednym miejscu (razem z innymi: lotami, restauracjami, samochodami do wynajęcia itd.), a więc mamy do nich prosty dostęp i możemy w dowolnym momencie wywołać.

Google pracuje nad własnymi słuchawkami z redukcją szumów

W sieci pojawiły się zdjęcia słuchawek z logo Google'a. Media już spekulują, że kalifornijska firma może rozszerzyć swoje portfolio urządzeń o nowe kategorie sprzętu. Sprzęt został już zgłoszony do Federalnej Komisji Komunikacji (FCC) jako słuchawki Bluetooth i ANC. Oznacza to, że urządzenie ma działać bezprzewodowo, a do tego być wyposażone w system redukcji szumów. Specyfikację znajdziecie poniżej. Sugeruje ona obecność baterii 600 mAh, co pozwoli na 16 godzin słuchania z aktywnym ANC. Zastosowanie mają tutaj znaleźć też 40 mm przetworniki o paśmie przenoszenia 12 Hz - 20 KHz i czułości 100-101 dB/mW. Nic więcej aktualnie o headsecie Google'a nie wiemy. Można się jednak spodziewać, że zostanie on w jakiś sposób zintegrowany w usługą Google Assistant.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu