11

OneTouch Gabinet – aplikacja mobilna dla osób chorych na cukrzycę

badanie krwi - cukrzyca
Cukrzyca to ciężka i przewlekła choroba, z którą zmaga się obecnie 3 mln osób w Polsce. Muszą oni codziennie sprawdzać poziom glukozy we krwi, spisywać i przedstawiać lekarzom do analizy. Dostaliśmy właśnie informację od firmy LekSeek Polska, że udostępnili dla diabetyków bezpłatną aplikację mobilną, która znacznie ułatwi im ten proces.

Można w niej dodawać wyniki ręcznie, jak i można też połączyć ją poprzez Bluetooth ze swoim glukometrem OneTouch (można go bezpłatnie zamówić w aplikacji) i zaimportować dane do elektronicznego dzienniczka w aplikacji OneTouch Gabinet.

OneTouch Gabinet na smartfonie - aplikacja

Łukasz Kamiński, dyrektor zarządzający w firmie LekSeek Polska:

Mamy nadzieję, że opracowane przez nas rozwiązanie spotka się z zainteresowaniem diabetyków. Aplikacja ułatwi im prowadzenie rejestru swoich wyników, a lekarzom analizowanie pomiarów pacjentów. Narzędzie jest bezpłatne, a jego obsługa – bardzo prosta, więc może skorzystać z niego każdy chory na cukrzycę.

Jeśli wprowadzamy je ręcznie, wystarczy w menu aplikacji wybrać przycisk z ikoną ręki i dodać wymagane wartości, godzinę i datę pomiaru oraz uwagi czy pomiar dokonywany był przed czy po posiłku lub po wysiłku fizycznym.

OneTouch Gabinet - aplikacja dla cukrzyków

Zestawienie wyników prezentowane jest na wykresie. Graficzna forma prezentacji pozwala błyskawicznie zorientować się, w jakim stopniu wyniki z danego okresu odbiegają od wartości progowych. Aplikacja zintegrowana jest z oprogramowaniem dla lekarzy Gabinet drWidget, zatem jeżeli pacjent pozostaje pod opieką lekarza, korzystającego z tego programu, to jego wyniki są automatycznie importowane do bazy i dostęp do nich tym samym staje się prostszy.

OneTouch Gabinet - oferta, infografiki

Tu ważna informacja, aplikacja dla lekarzy Gabinet drWidget również jest darmowa, sprawdziłem na ich stronie, więc warto, by zainteresowały się nią gabinety lekarskie, które nie korzystają do tej pory z tego typu narzędzi.

Adres strony dla lekarzy – Gabinet drWidget.

Aplikacja mobilna dla diabetyków do pobrania z Google Play.