Według planów, Onet24 będzie ukazywał się przez 7 dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku zobaczymy aż cztery odcinki każdego dnia (9:00, 12:00, 15:00 i 18:00), zaś w weekendy po trzy w sobotę i niedzielę (10:00, 13:00 i 16:00). To właśnie liczba publikowanych każdego dnia odcinków jest najbardziej intrygująca i jestem niezmiernie ciekaw jak długo zespół odpowiedzialny za ich powstawanie zdoła wytrzymać takie tempo – oprócz programów będących podsumowaniami ostatnich wydarzeń z kraju i ze świata powstają także te z udziałem gości w studio. Dodam, że Iwona Kutyna zanim rozpoczęła współpracę z Onetem była dziennikarką TVP Info, TVN24, Polsat News, a także radiowej Jedynki i Czwórki.
Onet24
Długość odcinka wynosi zazwyczaj kilka minut, co powinno przynieść oczekiwane efekty, ponieważ widzowie nie poświęcą więcej czasu na zapoznanie się z nagraniem. Taki format cieszy się największą popularnością, dlatego Onet stara się maksymalnie wstrzelić w oczekiwania widzów umieszczając 4-5 informacji w każdym z odcinków. Te są oczywiście promowane na głównej stronie Onetu, lecz nie są odtwarzane samoczynnie, a dopiero po kliknięciu. Takie podejście do telewizji internetowej ma spore szanse na sukces – krótkie, treściwe klipy przyciągają widzów, a właśnie to oferują teraz odcinki Onet24. Po pierwszych dwóch dniach emisji program zrobił na mnie naprawdę niezłe wrażenie – największe plusy to dynamiczny montaż i merytoryczne materiały. Jeżeli nie macie czasu śledziś portali i serwisów informacyjnych, to taki program powinien Wam przypaść do gustu.
Onet vs. WP
Co jeszcze szykuje Onet? Jak czytamy na BussinesInsiderze, jesienią doczekamy się również programu publicystyczngo autorstwa Iwony Kutyny. W rozmowie w Radiu Zet Jarosław Kuźniar zdradził datę startu swojego porannego programu w Onecie – nastąpi to 29 września. Już teraz w ramówce znajdziemy programy m. in. Bartosza Węglarczyka (dyrektora programowego Onetu), Tomasza Lisa czy Tomasza Jachimka.
Wirtualna Polska zdecydowała się podejść do tematu nieco inaczej – już w grudniu pojawi się kanał telewizyjny WP, w którego ramówce z pewnością ujrzymy Tomasza Machałę oraz prawdopodobnie Macieja Orłosia. Start zaplanowano na dokładnie 2 grudnia, dlatego dopiero wtedy będziemy mieli szansę na pierwszą ocenę taktyki WP i bezpośredniego porównania z ramówką Onetu.
Więcej z kategorii Polska:
- SZPoN. Rząd informuje o polskim konkurencie dla Zooma, Slacka i Microsoft Teams
- Federacja Konsumentów: podatek od smartfonów nie ma żadnego logicznego uzasadnienia
- Miało być bez cenzury. Ja i Grzegorz Marczak mamy bana na Albicla!
- Polskie Platige Image bierze się za tworzenie gier. Oby technicznie lepszych niż Cyberpunk 2077
- Albicla - 5 grzechów głównych. Jak polski "killer" Facebooka klęknął na starcie