8

Ogrodniczka.pl – nareszcie coś innego.

Ostatnio nawet polski Internet zostaje zasypywany kolejnymi serwisami video (np.: klikplej.pl ) czy kolejnymi klonami digga lub kolejnymi serwisami społecznościowymi (nasza-klasa.pl) Wśród nawały podobnych serwisów można jednak znaleźć coś ciekawe i tak ostatnio dzięki serwisowi startups.pl (idea chyba się sprawdza – gratuluje!) znalazłem ogrodniczka.pl czyli serwis dla osób pasjonujących się ogrodami i roślinami. Wykonanie serwisu […]

Ostatnio nawet polski Internet zostaje zasypywany kolejnymi serwisami video (np.: klikplej.pl ) czy kolejnymi klonami digga lub kolejnymi serwisami społecznościowymi (nasza-klasa.pl)

Wśród nawały podobnych serwisów można jednak znaleźć coś ciekawe i tak ostatnio dzięki serwisowi startups.pl (idea chyba się sprawdza – gratuluje!) znalazłem ogrodniczka.pl czyli serwis dla osób pasjonujących się ogrodami i roślinami.

Wykonanie serwisu jest dość przyjemne dla oka – wprawdzie dolna cześć strony nie jest chyba jeszcze do końca przemyślana (trochę nie wiadomo co tam ma być), ale całość jest dość spójna.


Serwis dla pasjonatów roślinek

W serwisie głównym centrum informacji będzie zapewne katalog rośli – na razie ilość pozycji jest dość skromna. Oprócz katalogu rośli będziemy mieli forum dyskusyjne, sklep (sprzedaż roślin przez Internet?), mamy galerię mamy użytkowników więc wszystkie narzędzia aby stworzyć ciekawą społeczność.

Pomysł na tego typu serwis jest dość ciekawy – nie wiem czy autorzy chcą na pewno stworzyć serwis społecznościowe czy bardziej tradycyjny. W przypadku serwisu z informacjami wprowadzanymi przez autorów może być dość ciężko wybić się z grona konkurencyjnych serwisów. Jeśli natomiast serwis pójdzie w stronę treści generowanych przez użytkowników to konkurencja chyba nie jest już taka duża w tej tematyce (o ile jest ?).

Robienie serwisów dla ludzi mających jakąś pasję jest bardzo dobrym rozwiązaniem – przeważnie osoby takie są bardzo aktywne i generują bardzo dużo ciekawej treści, która to z kolei zachęca nowych użytkowników do aktywnego uczestnictwa.

Pytanie jakie można sobie zadać to czy ten serwis może liczyć na dużą popularność – nie wiem ile osób w naszym kraju interesuje się ogrodnictwem – pytanie również ile z tych osób na tyle często korzysta z Internetu aby zainteresować się takim serwisem. Autorzy serwisu na pewno poczynili jakieś założenia co do przewidywanej oglądalności.