54

Oferta na kartę, a oglądasz filmy, seriale i inne ile chcesz – Supernet w T-Mobile na kartę

supernet w T-Mobile
Którzy z Was już nie przejmują się transferem danych? Aż trudno uwierzyć, że czasy, w których należało się dokładnie pilnować są tak naprawdę za nami. I nie, nie mówię tu o ofertach abonamentowych, tylko propozycji na kartę od T-Mobile, w której Netflix, YouTube i inne czołowe serwisy wideo możecie oglądać bez ograniczeń. Bez długoterminowego zobowiązania.

Za każdym razem, gdy mowa jest o limitach w transferze danych lub ich braku, w mojej głowie pojawiają się wspomnienia czasów, gdy wykupienie pakietu danych o ilości 100 MB mogło kosztować nawet 10 złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że comiesięczne doładowanie najczęściej wynosiło ok. 30 złotych, to była to aż 1/3 tamtej kwoty. Dziś młodzi ludzie nie potrafią sobie wręcz wyobrazić takiego ograniczenia – 100 MB prawdopodobnie wystarczyłoby im na jeden dzień – nawet nie dobę, a jedynie kilka godzin. W tym czasie przesyłane są już nie tylko skompresowane strony internetowe i/lub ich mobilne, minimalne odpowiedniki, ale znacznie, znacznie więcej. Oczywiście takie usługi jak komunikatory nie pożerają lwiej części transferu, ale pierwszy z brzegu Instagram opiera się o takie multimedia jak obrazki i wideo. Po wprowadzeniu Instagram Stories oraz Instagram TV klipy stały się jeszcze ważniejszym elementem serwisu, a zapotrzebowanie na dane wzrosło.

Nic jednak nie dorównuje serwisom VOD, które przeżywają obecnie prawdziwe oblężenie, przyjmując rolę realnej konkurencji dla telewizji. Polscy użytkownicy nie mogą narzekać na brak wyboru – do naszej dyspozycji jest wiele serwisów i zliczenie ich na palcach obydwu dłoni będzie niezwykle łatwe. Filmy i seriale, które można oglądać na ekranie smartfona stały się normą, a nie wolno też zapomnieć o YouTubie, gdzie przecież jest wszystko – począwszy od utworów muzycznych, przez teledyski, podsumowania, podcasty, relacje, reportaże, gameplay’e, a na vlogach kończąc. Chyba każdy z nas ma chociaż jeden kanał, na który regularnie zagląda, a popyt na treści wideo cały czas rośnie.

tmobile supernet vod

Niemal każda z platform wprowadza własne produkcje, które promuje, a oferty powiększają się też o tytuły z zewnątrz. Jednego jestem pewien – jest i będzie co oglądać, a skoro możemy to robić nie tylko w domu na telewizorze, ale na laptopie czy smartfonie gdziekolwiek jesteśmy, to na pewno z takiej możliwości będziemy korzystać. Czy wspominałem, że dzięki internetowi zyskuje też telewizja? Przecież obecne w sieci kanały ogląda nadal wiele osób, które wolały zapomnieć antenach, dekoderach i okablowaniu wybierając zamiast tego smartfon czy tablet i łączność z internetem. Transmisji sportowych wciąż nie brakuje, ale oglądanie ich w każdym miejscu, gdzie jesteśmy jest super wygodne.

Nic więc dziwnego, że operatorzy starają się odpowiedzieć na to zapotrzebowanie. Pakiety danych, które otrzymujemy w abonamencie czy paczki dostępne w ofertach na kartę są już naprawdę pokaźne, a każdy kto próbował korzystać z lokalnej propozycji internetu na kartę w krajach Europy, Stanach Zjednoczonych czy Japonii wie, jak kosztowne to bywa. Na tle pozostałych krajów rzeczywiście mamy wiele powodów do zadowolenia i czasami trudno jest uwierzyć w to, że może być jeszcze lepiej. A jednak może.

Nowa oferta T-Mobile na kartę stawia użytkownika w bardzo uprzywilejowanej pozycji. Dwie nowe propozycje cenowe – za 5 zł lub 30 zł – pozwalają cieszyć się nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami oraz MMS-ami z użytkownikami wszystkich sieci, a także odpowiednio 1 GB i 10 GB na transferu danych. Ale ponadto dostajemy coś ekstra – dopisek Supernet Video DVD, który może oznaczać jedno: nielimitowany przesył danych podczas oglądania wideo streamowanego z sieci w jakości DVD. Oznacza to, że nie musicie posiadać pojemnej pamięci w swoim urządzeniu ani po kilku odcinkach lub pełnym meczu zaczynać martwić się o to, czy do końca miesiąca pozostanie Wam wystarczająca ilość transferu. Jedynie, co pozostanie na Waszej głowie, to kwestia zasilania – byle wystarczyło Wam energii na wszystko, co chcecie zobaczyć.

tmobile supernet starter

A oglądać jest przecież co. Transmisje sportowe na TVP Sport czy cała biblioteka TVP VOD zawierająca prawdziwe klasyki polskiej telewizji? Chyba nie muszę nic więcej dodawać. Z serwisów oferujących treści do wypożyczenia – płacimy raz i od rozpoczęcia oglądania mamy 24 lub 48 godzin na ukończenie seansu – warto wymienić VOD.pl Onetu, Chili Cinema pełne kinowych hitów czy Filmy Google, które z perspektywy użytkownika ekosystemu Google mogą okazać się najwygodniejszym rozwiązaniem. Fani muzyki mogą odwiedzić Vevo i nie tylko obejrzeć coś dobrego, ale posłuchać też muzyki.

Telewizja na żywo? W tym przypadku skierujcie się ku WP Pilot, który posiada podstawowe kanały jak i te z oferty premium. Podobną ofertę będzie mieć Player+, ale tutaj znajdziecie również niedostępne nigdzie indziej kanały telewizyjne z rodziny Canal+, a także treści oferowane przez nich w ramach VOD. Skoro kierujemy się ku treściom na życzenie, za które płacimy regularnie co miesiąc, to przed nami najważniejsi gracze tego rynku: Netflix, Prime Video i Showmax. Każdy z nich posiada w swoim asortymencie coś wyjątkowego, co może umilić Wam podróż lub wypoczynek na wakacjach. Katalogi są pełne seriali, które dzielą się na wiele sezonów po kilkanaście lub kilkadziesiąt odcinków każdy.  Jeśli wolicie coś krótszego to nie będzie problemów z mini-seriami i filmami.

Załóżmy więc, że jesteście zainteresowani tą ofertą i chcecie z niej skorzystać. Jeśli jesteście w innej sieci niż T-Mobile, to najlepszym wyjściem będzie oczywiście zmiana operatora i ustalenie warunków nowej umowy z przedstawicielami T-Mobile. Uzyskacie u nich informacje na temat dwóch wariantów usługi Supernet Video dla użytkowników z abonamentem. Jeśli wolicie zwykłe doładowania lub potrzebujecie dodatkowego numeru, to sytuacja jest jeszcze prostsza, ponieważ jedyne co musicie zrobić, to nabyć starter za jedyne 5 zł i zainstalować kartę SIM w Waszym telefonie.

tmobile supernet

Upewnijcie się wtedy, że posiadacie właściwe ustawienia internetu (punkty dostępu APN itd.) oraz (co najważniejsze) czy macie aktywowaną ofertę Supernet Video DVD. Zrobicie to wprowadzając odpowiedni kod lub wysyłając SMS-a: Aktywacja  *150*155*2# i zielona słuchawka lub SMS o treści VIDEO na numerr 4385. Sprawdzenie i zarządzanie usługami dostępne jest m. in. w menu, które wywołacie kodem *104# (i zielona słuchawka). Nie jest oczekiwane od Was samodzielne ustawianie opcji w aplikacjach z treściami wideo – jeśli znajduje się na liście obsługiwanych, to po stronie operatora będzie zachodziło automatyczne dostosowanie jakości obrazu (w przypadku Supernet Video DVD będzie to 480p przy 1,5 Mb/s), co dla większości użytkowników smartfonów będzie zupełnie wystarczające i satysfakcjonujące podczas seansów poza domem.

A ile danych można zaoszczędzić? Postanowiłem to sprawdzić, dlatego wyposażyłem się w starter T-Mobile i chwilę po rejestracji numeru umieściłem kartę SIM w telefonie. Usługa Supernet Video będzie aktywowana automatycznie, nie musicie wykonywać dodatkowych czynności oprócz zaczekania na SMS potwierdzający. Później pozostaje tylko cieszyć się nielimitowanym transferem w wybranych aplikacjach wideo, których jest całe mnóstwo.Statystycznie każdego dnia wykorzystałem około 500 MB – na tyle przesłanych danych składało się niecałe 400 MB w aplikacji Netfliksa, a reszta, czyli ponad 100 MB przypadało na YouTube.

Pierwsza wartość dotyczy 4 odcinków serialu, każdy z nich trwa około 40 minut. YouTube posłużył mi głównie do słuchania muzyki niedostępnej nigdzie indziej – znalazłem fantastyczny kanał z muzyką jazz idealnie nadającą się do pracy. W skali tygodnia wartości te zmieniają się, ale utrzymanie takiego poziomu nie jest specjalnie trudne, szczególnie podczas wakacji. Jeśli wyjazd potrwa nieco ponad tydzień, to możecie być spokojni o paczkę 5 czy 10 GB danych, które przeznaczycie na inne treści. Bo niemal tyle samo można wykorzystać oglądając filmy i seriale w serwisach VOD, a także klipy na YouTube, kompletnie nie martwiąc się o pojemność pamięci smartfona.

Wszystkie dodatkowe informacje o promocji znajdziecie na dedykowanej ofercie podstronie, gdzie umieszczono także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 

Materiał powstał we współpracy z T-Mobile