18

Oferia.pl – łapiemy usługi w sieci

„Serwis Oferia.pl jest nowoczesną platformą internetową skupiającą zleceniodawców i wykonawców. „ co w wolnym tłumaczeniu oznacza giełdę pracy. Według autorów serwisu, możemy łatwo zlecić pracę, projekt, wymienić doświadczenia, zasięgnąć fachowej porady na forum, a także przedstawić swoje usługi. Funkcja dodania zlecenia jest bardzo prosta (jak na serwis społecznościowy przystało). Do uzupełnienia mamy kilka pozycji takich […]

„Serwis Oferia.pl jest nowoczesną platformą internetową skupiającą zleceniodawców i wykonawców. „ co w wolnym tłumaczeniu oznacza giełdę pracy. Według autorów serwisu, możemy łatwo zlecić pracę, projekt, wymienić doświadczenia, zasięgnąć fachowej porady na forum, a także przedstawić swoje usługi.

Funkcja dodania zlecenia jest bardzo prosta (jak na serwis społecznościowy przystało). Do uzupełnienia mamy kilka pozycji takich jak: tytuł zlecenia, wybranie kategorii, płace itd. Zgłaszając się jako usługodawca oprócz przedstawienia swojej oferty cenowej, możemy również zadawać pytania zleceniodawcy oraz śledzić dotychczasowy przebieg licytacji.

Ciekawie przedstawia się zakładka Lokalizacja. Otóż na życzenie, możemy wybrać opcję „chcę skorzystać z mapy” po czym wybrać lokalizację, a mapy Googla powinny chyba zaznaczyć na niej miejsce docelowe. Dlaczego chyba? Ponieważ niestety, funkcja mapy na razie nie działa i nie mogę tego sprawdzić.Szata graficzna serwisu jest przejrzysta i miła dla oka, co w pewnym sensie może ułatwić autorom oferi przyciągniecie użytkowników.

Oferia.pl od podobnych serwisów z tej kategorii (a powstaje ich ostatnio dość sporo, dwa najnowsze to 48godzin.pl i Profiser.com), odróżnia się przede wszystkim jakością i starannością wykonania (od środka przypomina trochę serwisy aukcyjne), które mogą świadczyć o tym, że jest to poważne przedsięwzięcie (w tworzenie serwisu zaangażowane są 3 osoby)

Dotychczas serwisy z zleceniami i usługami (takie jak getup.pl) raczej nie zdobywały dużej popularności wśród polskich internautów, ciekawe jak będzie w przypadku oferia.pl i jaki model biznesowy przyjęli autorzy?

Współautorem powyższej notki jest Damian Głuch.