65

Odpowiedź Allegro na wczorajszy wpis byłego pracownika na Wykop.pl

Wczoraj opublikowaliśmy post o wpisie na Wykopie jednego z byłych pracowników Allegro, traktujący o szczegółach pracy w tej firmie. Publikacja ta wywołała sporo kontrowersji. Poprosiliśmy więc rzecznika Allegro o komentarz w tej sprawie. Poniżej zamieszczamy pełną jego treść. Odpowiedź otrzymaliśmy od Pani Joanny Wagner z Działu Komunikacji: Stanowczo dementujemy sugestie, które pojawiły się na jednym […]

Wczoraj opublikowaliśmy post o wpisie na Wykopie jednego z byłych pracowników Allegro, traktujący o szczegółach pracy w tej firmie. Publikacja ta wywołała sporo kontrowersji. Poprosiliśmy więc rzecznika Allegro o komentarz w tej sprawie. Poniżej zamieszczamy pełną jego treść.

Odpowiedź otrzymaliśmy od Pani Joanny Wagner z Działu Komunikacji:

Stanowczo dementujemy sugestie, które pojawiły się na jednym z wątków w serwisie Wykop.pl.
Serwis Allegro dba o bezpieczeństwo danych swoich użytkowników w pełnym wymiarze, są to zabezpieczenia o najwyższym poziomie standardów. Hasła użytkowników platformy transakcyjnej Allegro są przechowywane w postaci niejawnej, realizowanej przy użyciu nieodwracalnych mechanizmów kryptograficznych spełniających najbardziej rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa obowiązujące na świecie. Poziom bezpieczeństwa w Grupie stoi na bardzo wysokim poziomie i jest nieustannie podwyższany. Miedzy innymi serwis Platnosci.pl uzyskał certyfikację:
Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS) – światowego standard ustalonego przez organizacje finansowe w celu ochrony danych osobowych posiadaczy kart oraz informacji związanych z ochroną danych osobowych.

Nie jest prawdą opinia, że pracownicy Allegro mają możliwość swobodnego odczytywania i porównywania haseł użytkowników. Hasła dostępu do kont użytkowników były i są zaszyfrowanie, a zatem niewidoczne zarówno dla pracowników i administratorów serwisu, jak i użytkowników. Informacje przekazywane przez osobę anonimową i krążące po Internecie są zatem bezpodstawne, nie mają potwierdzenie w stanie faktycznym i godzą w dobre imię serwisu. Podkreślamy, hasła dostępu do kont użytkowników są zaszyfrowane i zabezpieczone.

Dementujemy również insynuacje, że w toczącej się w serwisie Wykop.pl dyskusji Allegro usuwało komentarze czy pytania uczestników wątku. Grupa Allegro nie ingerowała w żaden sposób w dyskusję, która toczyła się w serwisie Wykop.pl i jest od takich praktyk daleka. Proszę zwrócić uwagę, iż komentarze do dyskusji o takiej treści wpisywały osoby uczestniczące w dyskusji i ma to raczej formę żartu. Nie jest to dopisek administratora serwisu Wykop.pl. Nie ma mowy o tym, aby Grupa Allegro w jakikolwiek sposób cenzurowała dyskusje na swój temat pojawiające się w Internecie.

Nie wiemy, kim jest osoba wypowiadająca się, jeśli faktycznie jest to pracownik, GA, jak każdy pracodawca możemy rozważyć konsekwencje wobec osoby, która ujawnia wewnętrzne informacje przedsiębiorstwa.