6

OC2 – zadzwonię na twój koszt.

Nowo powstały serwis o nazwie OC2 oferuje nam możliwość wstawienia na stronie formularza, dzięki któremu każdy może poprosić nas o szybki kontakt telefoniczny. Nie było by w tym nic ciekawe i innowacyjnego gdyby nie fakt, że nasz telefon będzie automatycznie oddzwaniał na numer podany w formularzu: „Dzięki OC2 wstawisz na stronie www formularz, przez który […]

Nowo powstały serwis o nazwie OC2 oferuje nam możliwość wstawienia na stronie formularza, dzięki któremu każdy może poprosić nas o szybki kontakt telefoniczny. Nie było by w tym nic ciekawe i innowacyjnego gdyby nie fakt, że nasz telefon będzie automatycznie oddzwaniał na numer podany w formularzu:

„Dzięki OC2 wstawisz na stronie www formularz, przez który odwiedzający może poprosić Cię o szybki kontakt telefoniczny. Po wpisaniu numeru telefonu, system OC2 zadzwoni do Ciebie i połączy Cię z proszącym o kontakt.”

Bardzo ciekawa forma kontaktowania się z klientami (na przykład sklepów internetowych, infolinii itp.) szczególnie, dlatego, że klient nie jest obciążany kosztami takiego kontaktu (o ile to ma dla niego znaczenie)

Niestety jest jedno małe ale – czyli ceny za minutę połączenia jakie proponuje nam OC2

  • z telefonu komórkowego na telefon komórkowy 90 groszy za minutę.
  • stacjonarny na komórkowy i odwrotnie 54 grosze za minutę.
  • z stacjonarnego na stacjonarny 18 groszy za minutę.

Wydaje mi się, że w tych czasach ceny te są dość wysokie – a porównanie ich z telefonią VOIP jest już dla oferty OC2 zabójcze.

W komentarzu na startups.pl autorzy serwisu twierdzili, że koszt kontaktu jest niewspółmierny do korzyści jakie z takiego kontaktu mogą wynikać – trudno się z tym nie zgodzić, ale chyba wszyscy zmierzają do tego aby takie koszty optymalizować czyli na przykład zamiast 90groszy za minutę płacić o połowę mniej (VOIP).

Kolejnym elementem pomysłu od OC2, który nie bardzo mi się podoba to podawanie mojego prywatnego numeru telefonu obcym osobom – wolałbym jako klient chyba ponieś koszt rozmowy telefonicznej niż ryzykować zostawianie własnego numeru tak naprawdę nieznanym firmom.

OC2 z pewnością nie jest usługą dla osób prywatnych – czy firmy i sklepy internetowe dostrzegą w niej jakieś zalety ?