Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
To mnie drażni.

Obywatelskie dziennikarstwo zakopuje wykop.

GM
Grzegorz Marczak
13

Coraz trudniej przychodzi znajdowanie ciekawych informacji na wykopie. Nie chce narzekać, ale ostatnie zmiany (czyli powiększenie ilości głosów aby news znalazł się na stronie głównej) spowodowały duże opróżnienia w publikowaniu bieżących wiadomości. Dodatkowo informacja od autora serwisu, iż ni...

Coraz trudniej przychodzi znajdowanie ciekawych informacji na wykopie. Nie chce narzekać, ale ostatnie zmiany (czyli powiększenie ilości głosów aby news znalazł się na stronie głównej) spowodowały duże opróżnienia w publikowaniu bieżących wiadomości.

Dodatkowo informacja od autora serwisu, iż nie będzie wprowadzał on zmian, ponieważ zabrał się za przepisywanie serwisu w nowym framework-u nieco mnie zasmuciła. Wiele osób pisało o tym, iż wykop potrzebuje zmian – jeśli na te zmiany będziemy musieli za długo czekać to wielu może zrezygnować z wykopu.

Wracając jednak do obywatelskiego dziennikarstwa – w chwili obecnej mamy jeden (z tych nowszych) serwis, który swoją działalność opisuje jako obywatelstwo dziennikarskie (moim zdaniem są jeszcze daleko od tego) jest to wiadomosci24.pl.

Mamy też serwis ithink.pl w którym uprawiana jest obywatelska publicystyka – i tutaj realizacja tego hasła wygląda o wiele lepiej.

Mimo iż oba serwisy wprost ze sobą nie konkurują to jednak zakres działalności jest bardzo zbliżony. Niepokojący dla mnie jest natomiast fakt, iż serwisy takie za miejsce promocji swoich dzieł wybrały stronę wykop.pl

Wprawdzie w ilość dodanych na wykopie wiadomości przoduje serwis wiadomosci24.pl (za sprawą kolegi o nicku „dziennikarksi”) ale widać że taktykę taką powoli stosuje również ithink.pl.

Szkoda że autor wykopu nie reaguje na tak ordynarny sposób wykorzystywania jego serwisu. Ordynarny, dlatego iż to nie czytelnicy wiadomosci24.pl dodają tam interesujące artykuły – tylko jedna osoba która prawdopodobnie jest z tym serwisem związana.

Dlaczego napisałem że w ten sposób wykop jest zakopywany - wystarczy sprawdzić ile artykułów z wiadomości24.pl jest w „wykopalisku” i jaki poziom one prezentują (trudno nazwać artykułem coś co składa się z 2 akapitów i jest kopią artykułu z portalu tylko przepisaną innymi słowami)

Patrząc przyszłościowo, jeśli ten trend się utrzyma i nikt nie będzie reagował to zamiast dodawać ciekawe „artykuły” wykop zostanie zakopany przez pseudo dziennikarzy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: