9

Nubia Z9 Max i Z9 mini – smartfony od ZTE w naprawdę dobrej cenie

Premiera goni premierę na rynku mobilnym – jeszcze dobrze nie opadł kurz po Barcelonie, a firmy przestawiają kolejne modele. Dotyczy to nawet graczy, którzy w Hiszpanii pokazali swój sprzęt – przykładem HTC. Tym razem będzie jednak o korporacji chowającej się w cieniu podczas targów w stolicy Katalonii – ZTE zaprezentowało smartfony Nubia Z9 Max i […]

Premiera goni premierę na rynku mobilnym – jeszcze dobrze nie opadł kurz po Barcelonie, a firmy przestawiają kolejne modele. Dotyczy to nawet graczy, którzy w Hiszpanii pokazali swój sprzęt – przykładem HTC. Tym razem będzie jednak o korporacji chowającej się w cieniu podczas targów w stolicy Katalonii – ZTE zaprezentowało smartfony Nubia Z9 Max i mini.

ZTE Nubia Z9 Max

Nubia Z9 2

To smartfony wyposażany w 5,5-calowy wyświetlacz w rozdzielczości 1920×1080 pikseli, 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810 o taktowaniu 2 GHz, 3 GB pamięci operacyjnej, 16 GB pamięci wewnętrznej (możliwość rozszerzenia z pomocą kart miroSD), a także dwa aparaty: główny 16 Mpix i przedni 8 Mpix. Urządzenie o wymiarach 154,8х76,6х7,9 mm i wadze 165 g posiada akumulator o pojemności 2900 mAh.

Nubia Z9

Nubia Z9 4

Model posiada metalową ramkę, wykończony jest szkłem. Na pokładzie znalazła się świeża wersja Androida, użytkownik może liczyć na podwójne gniazdo SIM, podobno podrasowano moduł audio. Do wyboru dwie wersje kolorystyczne: czarna oraz biała ze złotym motywem. Cena? W przeliczeniu na amerykańską walutę 400 dolarów. Trzeba przyznać, że to naprawdę ciekawa propozycja. Flagowiec z prawdziwego zdarzenia, realny konkurent dla topowych urządzeń innych dużych firm, a przy tym w dobrej cenie.

Nubia Z9 3

ZTE Nubia Z9 mini

Nubia Z9 mini 2

Ten sprzęt posiada 5-calowy ekran. W dzisiejszych czasach jest to jednak wersja mini. Producent wyposażył go w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 615, 2 GB pamięci operacyjnej, 16 GB pamięci wewnętrznej. Zastosowano te same moduły foto, akumulator, podwójny slot SIM, oba posiadają moduł LTE. Smartfon o wadze 147 g i rozmiarach 141,3х69,8х8,2 mm można personalizować zmieniając tylną klapkę obudowy – rozwiązanie przypominające to stosowane przez Motorolę.

Nubia Z9 mini

Mniejszy model również może się pochwalić atrakcyjną ceną – 240 dolarów. Smartfony trafiły już do sprzedaży w Chinach i… I trudno stwierdzić, czy będą się cieszyć wzięciem. To naprawdę mocne urządzenia za uczciwe pieniądze, ale to nie wystarczy, by sprzęt się sprzedał. Konkurencja na rynku jest dość duża, zwłaszcza w Chinach i ZTE wcale nie jest skazane na sukces ze swoimi nowymi flagowcami. Wiele będzie tu zależało od zaangażowania samego producenta. A ostatnio różnie z tym bywało.

Nubia Z9 mini 3