13

Nozbe na iPadzie – bardzo dobra polska aplikacja GTD!

Mam przyjemność testować właśnie aplikację Nozbe (zarządzanie projektami, zadaniami i czasem itp) na iPadzie (sama aplikacja została stworzona przez Macoscope) i muszę przyznać, że program prezentuje się bardzo dobrze. Interfejs jest prosty i intuicyjny (przypomina bardzo Things) i dla mnie osobiście o wiele bardziej przyjazny niż wersja WWW. Aplikacja kosztuje 4,99 USD także cenowo też […]

Mam przyjemność testować właśnie aplikację Nozbe (zarządzanie projektami, zadaniami i czasem itp) na iPadzie (sama aplikacja została stworzona przez Macoscope) i muszę przyznać, że program prezentuje się bardzo dobrze. Interfejs jest prosty i intuicyjny (przypomina bardzo Things) i dla mnie osobiście o wiele bardziej przyjazny niż wersja WWW.

Aplikacja kosztuje 4,99 USD także cenowo też jest znacznie bardziej atrakcyjna niż wspominane i promowane przez Apple Things (19 dolarów za program na iPada to dla mnie szaleństwo).

W iPadowej wersji Nozbe bardzo szybko udało mi się tworzyć swój pierwszy projekt – przypisać zadania i akcje oraz ustalić pierwsze deadliny. Jeden klik w guzik synchronizacji i informacje o moich projektach znalazły się też na webowej wersji nozbe.com. Prostota i sprawność działania robi więc bardzo dobre wrażenie nawet na kimś kto nie zna się na GTD i nie przebrnął wcześniej przez poradniki i manuale związane z Nozbe.
Żeby jednak tak nie słodzić wytknąć można iPadowemu Nozbe fakt, że niektóre ekrany nie wykorzystują jeszcze dużego ekranu tabletu – a przynajmniej moim zdaniem mogłyby być dużo większe i przez to bardziej czytelne. Brakuje mi też chyba jakiegoś prostego przewodnika po Nozbe na iPada – takie dla kompletnych nowicjuszy jeśli chodzi o GTD. Nie chodzi mi tutaj o opis funkcjonalności aplikacji ale bardziej o porady jak zacząć stosować Nozbe i jednocześnie skorzystać z najlepszych praktyk GTD.

Mimo tych mankamentów uważam, że Michałowi należą się gratulację za konsekwencje w rozwijaniu własnego biznesu i odpowiednio szybkie adoptowanie nowo pojawiających się możliwości (jak iPad).