5

Nowy wygląd Mashable.com – Rocks or Sucks?

Po blogach takich jak ReadWriteWeb.com czy Techcrunch.com przyszedł czas na zmianę wyglądu kolejnego znanego bloga o tematyce związanej z serwisami społecznościowymi i internetem czyli Mashable.com. Dotychczas mashabe.com przypominała bardziej choinkę reklamową niż blog. Pod tym względem nowy „wygląd” jest dużym krokiem w dobrą stronę. Nadal niestety widać zamiłowania twórcy bloga (lub jego grafików) do upychania […]

Po blogach takich jak ReadWriteWeb.com czy Techcrunch.com przyszedł czas na zmianę wyglądu kolejnego znanego bloga o tematyce związanej z serwisami społecznościowymi i internetem czyli Mashable.com.

Dotychczas mashabe.com przypominała bardziej choinkę reklamową niż blog. Pod tym względem nowy „wygląd” jest dużym krokiem w dobrą stronę. Nadal niestety widać zamiłowania twórcy bloga (lub jego grafików) do upychania gdzie się da jakichś graficznych elementów oraz niepotrzebnego rozbudowywania wyglądu pojedynczych notek o mało zrozumiałe i interesujące mnie dodatki. Polecam obejrzeć jak wygląda granica między końcem treści wpisu a pierwszymi komentarzami.


Nowy mashable – trochę ciasno..


Blog z pewnością jest teraz bardziej czytelny – moim zdaniem można go było jednak zrobić dużo lepiej, nie kombinować z różnymi fontami i obrazkami, wywalić zdjęcia autorów które przy tak dużej ilości wpisów tracą sens itp. W moim skromnym rankingu jeśli chodzi o wygląd nowoczesnego bloga IT jest nadal techcrunch.com.

Ciekawy jestem waszych opinii na temat polskich blogów, który z nich wygląda najlepiej i dlaczego?(oczywiście wygląd bloga nie tworzy jego wartości ale zawsze miło popatrzeć na coś nie przypominającego standardowego szablonu).