35

Nowy Messenger 4 będzie prostszy i bardziej przejrzysty. Podobno, bo jakoś mi na taki nie wygląda

Messenger nie jest aplikacją idealną - ba, pewnie nigdy nie będzie. Facebook przygotował kolejną aktualizację komunikatora, która w zamyśle ma być bardziej przejrzysta i intuicyjna. Jakoś tego jednak nie widzę. Co nowego w Messenger?

Co tu się dzieje? Facebook sam przyznaje, że użytkownicy Messengera (70%) chcą by komunikator był prostszy i bardziej przejrzysty. A to ci dopiero, cały czas myślałem, że twórcy robią wszystko by stworzyć z niego wielką, niefunkcjonalną kobyłę. Tymczasem nowy Messenger 4 ma być lepszy i bardziej intuicyjny od aktualnej wersji aplikacji.

Zamiast 9 zakładek, dostaniemy 3. Bardziej intuicyjnie zostały umieszczone zakładki konwersacji w grupach i rozmowy jeden na jeden. Aplikacja ma oferować łatwiejszy dostęp do kamery, bo podobno wysyłanie selfie to bardzo ważny aspekt naszych rozmów. Z poziomu zakładki Ludzie otrzymacie szybki dostęp do wyszukiwarki znajomych oraz ich relacji – będzie też widoczne, kto z listy jest aktualnie aktywny. Zakładka Odkryj (zobaczymy jak będą się nazywać w polskiej wersji komunikatora) zapewni możliwość połączenia się z firmami, ofertami, grami, książkami i innymi kompletnie niepotrzebnymi w komunikatorze rzeczami. Super, właśnie tego potrzebowałem w aplikacji do rozmowy ze znajomymi…

Miłośnicy kolorów będą zachwyceni, jedną z nowości w Messengerze jest bowiem możliwość zmieniania kolorów dymków czatów. Facebook twierdzi, że za ich pomocą będziemy mogli wyrazić nasz nastrój podczas konwersacji. Mam nadzieję, że nie zabraknie czarnego.

Bez zmian zostają wszystkie opcje, których nigdy nie używałem, udostępnianie lokalizacji (no dobrze, kilka razy mi się zdarzyło), wyszukiwanie znajomych na okolicznych imprezach, rzucanie wyzwań w grach lub łapanie się na grupowych czatach wideo. Jakoś nie widzę żeby miało poprawić przejrzystość aplikacji.

W niedalekiej przyszłości ma się pojawić ciemny motyw, dzięki któremu Messenger nie będzie świecił jak słońce w zenicie.

I to by było na tyle. Nie mogę się doczekać.

Nowy Messenger jest już dostępny na iOS i Androida.

The New Messenger

Say 👋 to the new Messenger. We've simplified the experience to make it easier for you to find the features you like, connect with the people you care about, and personalize your conversations.

Opublikowany przez Messenger Środa, 17 października 2018

źródło