12

Nowy iRobot Roomba i Scooba już od czerwca w Polsce

Nie tak dawno, bo miesiąc temu, dzieliliśmy się z Wami obszerną recenzją iRobot 790, a na dzisiejszej konferencji w Warszawie, polski dystrybutor DLF, zaprezentował nowe jego wersje – Roomba z serii 800 oraz robota myjącego Scooba 450. Jeśli chodzi o roboty sprzątające Roomba, w nowej wersji skupiono się nad wprowadzeniem rozwiązań optymalizujących ich pracę. Głównym […]

Nie tak dawno, bo miesiąc temu, dzieliliśmy się z Wami obszerną recenzją iRobot 790, a na dzisiejszej konferencji w Warszawie, polski dystrybutor DLF, zaprezentował nowe jego wersje – Roomba z serii 800 oraz robota myjącego Scooba 450.

Jeśli chodzi o roboty sprzątające Roomba, w nowej wersji skupiono się nad wprowadzeniem rozwiązań optymalizujących ich pracę. Głównym ich elementem jest technologia sprzątania AeroForce z nowym silnikiem, zbiornikiem, szczotkami oraz nowym akceleratorem przepływu powietrza. Sam silnik generuje moc ssącą 5 razy większą niż w poprzedniej, opisywanej przez nas, wersji robota.

iRobot_Roomba_880_1

Wszystkie te usprawnienia pozwoliły zwiększyć efektywność zbierania zabrudzeń o 50%. Co ciekawe, cena nie zmieniła się przy tym i za iRobot Roomba 870 zapłacimy 2 699 zł, a iRobot Roomba 880 – 3 099 zł. A z tego, co zrozumiałem różnią się tylko liczbą latarni w zestawie.

iRobot_Roomba_880_6

iRobot_Roomba_880_8

Kolejną prezentowaną nowością był iRobot Scooba 450, robot myjący podłogi wyłącznie czystą wodą. Tego modelu nie mieliśmy na testach, a wydaje mi się, że jest ciekawszą opcją, samo zebranie zabrudzeń nie załatwia tematu sprzątania, trzeba te powierzchnie jeszcze umyć.

iRobot_Scooba_450_3

Wydaje mi się, że całą robotę iRoobota Roomba wolałbym sam wykonać, tylko żeby umył to później iRobot Scooba:) (pomijam tu kwestie ceny, nadal jest wysoka, ale jeśli miałbym takie wolne środki, to bardzo chętnie).

iRobot_Scooba_450_1

Tutaj system sprzątania opiera się na trzech cyklach. Najpierw zamiatanie i zwilżanie, aby namoczyć zaschnięte plamy. Później mamy szorowanie i zasysanie szczotkami przy 600 obrotach na minutę, w tym samym też czasie zamontowana ssawka zbiera zabrudzoną wodę z podłogi. Na koniec osuszanie.

W jakim czasie iRobot Scooba umyje nam w ten sposób podłogę? W zależności od powierzchni będzie to 40 minut przy metrażu do 28 m2, jeśli mamy do umycia mniej niż 14 m2 wystarczy 20 minut. Oczywiście Scooba kompatybilny jest z robotami Roomba, więc możemy korzystać z jednej wirtualnej ściany do tych dwóch urządzeń.

Na koniec cena, podobna do robotów sprzątających, a mianowicie 2 699 zł. Jeśli dostaniemy do testów ten model robota myjącego, oczywiście również dokładnie go przetestujemy i podzielimy się z Wami również obszerną recenzją.