Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Apple

Nowy iOS 6 Beta już jest! Co Apple przygotowało dla użytkowników tego systemu?

KM
Kamil Mizera
50

Zaledwie  12 minut temu skończyła się konferencja Apple, na której zaprezentowany został nowy iOS 6. Oczekiwania wobec najnowszej odsłony tego systemu mobilnego były naprawdę duże, w sieci od kilku tygodni krążyły przerozmaite spekulacje i przecieki. Czy Apple uczyniło zadość swoim fanom? Oto, co zn...

Zaledwie  12 minut temu skończyła się konferencja Apple, na której zaprezentowany został nowy iOS 6. Oczekiwania wobec najnowszej odsłony tego systemu mobilnego były naprawdę duże, w sieci od kilku tygodni krążyły przerozmaite spekulacje i przecieki. Czy Apple uczyniło zadość swoim fanom? Oto, co znajdziecie w nowym iOS 6!

Na dzień dobry padło kilka ciekawych faktów: większość użytkowników obecnie korzysta z iOS 5, od kiedy wprowadzono powiadomienia aż 81% aplikacji je wykorzystuje. Z iMessage korzysta 140 milionów użytkowników, którzy wysłali blisko 150 miliardów wiadomości. Od czasu integracji z Twitterem użytkownicy iOS 5 umieścili 10 miliardów tweetów. Ale dość o statystykach, co dostajemy w nowym iOSie?

Przede wszystkim zaktualizowano Siri, z czego ucieszą się na razie przede wszystkim mieszkańcy USA: na pierwszy rzut podpięto do tej aplikacji bazę danych o sporcie (kibice się uradują). Oprócz tego Siri nareszcie będzie segregowało wyniki również na podstawie rekomendacji (na przykład w przypadku restauracji). Do Siri podpięto również filmową bazę danych i zintegrowano z Rotten Tomatoes. Ale najważniejsze jest to, że w końcu Siri będzie w stanie uruchamiać aplikacje! Można również dyktować tweety. Trwają także prace nad Eyes Free we współpracy z producentami samochodów, aby wprowadzić specjalny guzik wybudzający Siri. Nareszcie, Siri nauczyła się kilka kolejnych języków! Niestety brak polskiego.

Kolejna nowa opcja w iOS6: tak, jak przewidywano, doszło do integracji z Facebookiem. Logujemy się przez ustawienia, możemy dzielić się treściami, zdjęciami, lokalizacjami. Facebook zintegrowany został z centrum powiadomień. Apple zintegruje również Facebooka z AppStore, od teraz zacznie się wielkie lajkowanie.

Zmianie uległ również sposób odbierania telefonu, teraz można odpowiedzieć na połączenia za pomocą wiadomości lub ustawić przypomnienie. Dodano również funkcję „nie przeszkadzać”, która ma zapewnić nam spokój od wiadomości: trafią na nasz telefon, ale bez żadnego sygnału.

Poprawiono również FaceTime: nareszcie będzie można z niego korzystać przez sieć telefoniczną, a nie tylko przez Wi-Fi! Rozmowy przez FaceTime i iMessage będzie można odbierać na dowolnych urządzeniach od Apple.  Usprawniono także Safari, dodając do niego iCloud Tabs oraz listę offline. Nareszcie będzie można dodawać zdjęcia do serwisów z poziomu przeglądarki. Dla użytkowników PhotoStream dobra wiadomość: możliwość dzielenia się zdjęciami ze znajomymi. Długo na to czekałem.

Dodano także kilka funkcji do maila: najważniejsza to łatwe dodawanie zdjęć i wideo do wiadomości oraz oznakowania VIP. Dalej jednak daleko tej aplikacji do perfekcji. Pojawiła się również nowa aplikacja Passbook do przechowywania biletów, kart podarunkowych, etc. Jednak jak na razie nie spodziewałbym się, aby można było z niej korzystać w Polsce.

Apple na dobre rozstaje się z mapami od Google i prezentuje nowe mapy w iOS 6: firmy, informacje o natężeniu ruchu, raporty o wydarzeniach na drodze, nawigacja głosowa, która działa także na zablokowanym ekranie, integracja z Siri. Nie mylili się Ci, którzy przewidywali, że zobaczymy mapy 3D oraz rzuty satelitarne. Ciekawe, czy doczekamy się tego również dla Polski?

To tak na szybko i nie wszystko jeszcze, co znajdzie się w tym systemie. Niestety, nowy iOS 6 pojawi się dopiero na jesieni, bez wątpienia przy okazji premiery nowego iPhone'a. W tym momencie dostęp do niego dostali deweloperzy. 6 wersja iOSa ma wspierać iPhone'a 3GS oraz iPada 2 ( no i oczywiście nowsze modele).

Jak Wam się podobają te zmiany?

Zdjęcia z The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: