VOD

Nowości Showmax na czerwiec 2018. Pełna lista nowych filmów i seriali

Konrad Kozłowski
Nowości Showmax na czerwiec 2018. Pełna lista nowych filmów i seriali
2

Lista nowości na Showmax w czerwcu jest dość okazała. Wśród nich nie zabrakło nowych filmów i seriali, ale przygotowano też coś ekstra z okazji zbliżającego się mundialu - dokumenty i filmu fabularne o tematyce piłkarskiej. 

Choć nie tylko, bo zauważono także inne święto zapisane w kalendarzu, czyli Dzień Dziecka, który przypada na 1 czerwca. Wtedy do oferty Showmax Polska zawitają m. in. Marsz pingwinów 2: Przygoda na krańcu świata, Lato Muminków i SpongeBob Kanciastoporty. Dwa tygodniej później, przy okazji finałów mistrzostwa świata w piłce nożnej będziecie mogli obejrzeć dokumenty poświęcone legendzie futbolu, Brazylijczykowi Pele oraz utytułowanemu klubowi z Katalonii, czyli Barcelonie.

Tradycyjna, można by rzec, oferta Showmax opierać się jednak będzie na niedostępnym nigdzie indziej najnowszym serialu Patryka Vegi, czyli "Kobiety Mafii" - premiera 30 maja, a kolejne odcinki będą pojawiać się co tydzień, już w czerwcu. Niedługo później, 8 czerwca, ofertę Showmaxa zasili "Cloak & Dagger" - najświeższa produkcja telewizyjna Marvela opowiadająca o dwójce superbohaterów, którzy po przypadkowym spotkaniu stają sobie bardzo bliscy - również pod względem posiadanych przez nich mocy. Zwiastun zapowiada ciekawe widowisko - oby tak faktycznie było.

Czerwiec w Showmax to także zupełnie nowy sezon serialu "The Affair" - 4. seria zadebiutuje 18 czerwca i nowe odcinki będą ukazywać się w cotygodniowych odstępach. Na połowę czerwca przypada finał serialu "The Crossing. Przeprawa". Za niewiele ponad tydzień oferta wzbogaci się także o serial "Trzy dni Kondora", który oparto o filmowy hit z 1975 roku. Opowiada za niego stacja Audience.

Pełna lista nowości w Showmax na czerwiec:

Kobiety mafii - serial

„Kobiety mafii” to mój najlepszy serial w życiu - tak Patryk Vega zapowiada serial dla Showmax. Nowy odcinek co środę.

Serial Kobiety mafii to 6-odcinkowa opowieść poszerzająca historię znaną z wielkiego filmowego przeboju Patryka Vegi, który przyciągnął do kin ponad 2 miliony widzów. Teraz opowieść stanie się jeszcze bardziej obszerna i wielowątkowa, a każda z kobiecych postaci zostanie dodatkowo rozbudowana. Dużo więcej czasu ekranowego otrzyma mafia mokotowska i jej wojna z grupą żoliborską. To jednak nie wszystko. Praktycznie każdy wątek poruszony w filmie będzie rozbudowany. Pojawią się też zupełnie nowe postaci. Wystąpią m.in. międzynarodowy mistrz KSW w latach 2013-2016 - Karol Bedorf oraz zawodnik i komentator MMA Łukasz „Juras” Jurkowski.

Sam Patryk Vega jest w pełni zadowolony z efektu końcowego. W ocenie widzów, którzy oglądali pokazy testowe 6 odcinków Kobiet mafii, to jak do tej pory najlepszy serial tego reżysera.

Cloak & Dagger

premiera 8 czerwca

Mrok i światło razem w służbie dobra, czyli opowieść o dwójce młodych superbohaterów, których różni prawie wszystko.

Tandy Bowen to nastolatka na gigancie - dziewczyna z dobrego domu, która postanawia uciec od rodzinnych problemów. Tyrone Johnson jest nieśmiałym czarnoskórym studentem, pragnącym za wszelką cenę osiągnąć coś w życiu i wydostać się z nizin społecznych. Przypadkowe spotkanie na młodzieżowej imprezie zmienia ich życie. Gdy Tandy kradnie Tyrone’owi portfel, ten rusza za nią w pogoń. Zatrzymanie młodocianej złodziejki kończy się jednak inaczej, niż można byłoby się spodziewać. Ich wspólny dotyk wyzwala tajemniczą i potężną moc, której genezy nie są w stanie na razie zrozumieć. Wiedzą tylko jedno: łącząc swoje umiejętności, są zdolni osiągnąć wszystko. Nawet w Nowym Orleanie, gdzie podziały rasowe oddziałują mocniej niż gdziekolwiek indziej. Kontrolująca światło Tandy i Tyrone posiadający niezwykłą zdolność zalewania innych ciemnością, zaczynają współpracować. Tworzą niesamowity duet nastoletnich superbohaterów. W rolę Tandy wciela się gwiazda stacji Disney XD Olivia Holt, Tyrone’a portretuje natomiast znany z serialu Długa noc Aubrey Joseph.

Produkcja Cloak & Dagger jest częścią tzw. Marvel Cinematic Universe, czyli świata tworzonego przez filmy takie jak Iron Man, Strażnicy Galaktyki czy Avengers oraz seriale Agenci Tarczy, Runaways albo Inhumans. Oznacza to, że wydarzenia mające miejsce w jednym z formatów mogą odbijać się na fabule innego dzieła. MCU niezbyt chętnie łączy uniwersum filmowe i telewizyjne, ale można się spodziewać obecności w Cloak & Dagger pojedynczych motywów, które pojawiały się także w innych produkcjach. Już teraz twórcy zapowiedzieli, że moc, którą dysponuje Cloak, była obecna zarówno w serialu Agenci Tarczy jak i w Agentce Carter. Więcej szczegółów na temat jej genezy dowiemy się zapewne w trakcie emisji serialu.

Część amerykańskich dziennikarzy miała już możliwość obejrzeć pierwszy odcinek serialu. Reakcje są więcej niż optymistyczne. Cloak & Dagger zapowiada się jako jeden z lepszych seriali Marvela. Zarówno pod względem fabularnym, jak i audiowizualnym robi wielkie wrażenie. Podobnie jak również pozytywnie odebrany Runaways, tak i Cloak & Dagger ma zaprezentować oryginalne i nieszablonowe podejście do serialu młodzieżowego z elementami fantastyki.

Trzy dni Kondora (Condor)

premiera: 7 czerwca

Serialowa ekranizacja szpiegowskiego thrillera z Robertem Redfordem.

Obraz Trzy Dni Kondora z 1975 roku, w reżyserii Sidneya Pollacka z Robertem Redfordem, Faye Dunaway i Maxem von Sydowem w rolach głównych, to jedno z największych dzieł amerykańskiego kina szpiegowskiego. Serial natomiast przenosi historię znaną z filmu do współczesności. Max Irons (syn Jeremy’ego Ironsa) wciela się w postać graną wcześniej przez Redforda. Analityk CIA odkrywa, że cały jego zespół został zamordowany. Musi teraz uciekać, bo sam staje się celem. W rolach głównych zobaczymy jeszcze Mirę Sorvino (zdobywczyni Oscara za film Woody Allena Jej wysokość Afrodyta), która wystąpi w roli policjantki prowadzącej dochodzenie w sprawie morderstwa. Bernard Fraser (Mumia, The Affair – obie produkcje do zobaczenia na Showmax), wystąpi w roli antagonisty.

Serial ma mieć wiele wspólnego ze światową sytuacją geopolityczną. Ma stanowić odważny komentarz w dyskursie na temat ważnych spraw bieżących. Trzy dni Kondora będzie również trzymającym w napięciu thrillerem, który przewyższy liczbą twistów i zwrotów akcji swój filmowy pierwowzór.

Dziewczyny nad wyraz 2

Premiera 14 czerwca

Przyjaźń, seks, Nowy Jork i praca dla największego, międzynarodowego magazynu kobiecego, czy może być lepiej? Dziewczyny nad wyraz wracają z drugim sezonem na Showmax już w czerwcu!

Godny  następca Seksu w wielkim mieście powraca z nowym sezonem. W czerwcu, równolegle z emisją w USA, na Showmax będzie miała miejsce premiera drugiej serii Dziewczyn nad wyraz.

Pierwszy sezon serialu okazał się wielkim sukcesem. Idąc za ciosem, w zeszłym roku producenci zamówili od razu dwie kolejne serie. Sposób, w jaki twórcy mówili o kobiecej przyjaźni, modzie, karierze i związkach, nie tylko damsko-męskich, urzekł miliony widzów na całym świecie. Historia o Jane, Kat i Sutton - trzech młodych kobietach,  pracujących w redakcji globalnego magazynu kobiecego Scarlet - zachwyciła wielkomiejskim klimatem, blichtrem świata mody i perfekcyjnymi zdjęciami ukazującymi Nowy Jork z najlepszej strony. Całość dopełniała niesamowita ścieżka dźwiękowa, która pozwalała widzowi chłonąć atmosferę Wielkiego Jabłka każdą komórką ciała.

Teraz Dziewczyny nad wyraz powracają z drugą serią. Zapowiedzi są jednoznaczne. Będzie mocniej, intensywnie i dużo bardziej zaskakująco! Już w pierwszych odcinkach dowiemy się, jakie będą dalsze losy Jane (Katie Stevens) po opuszczeniu Scarlet i kto używa firmowej karty do zakupu narkotyków. Ciekawie będzie również u Kat (Aisha Dee), która przedstawi swoją dziewczynę rodzicom. To jednak nie wszystko. Dziewczyny nad wyraz szykują widzom niejedną niespodziankę.

Ucho Prezesa - odcinki specjalne tylko na Showmax

14 i 21 czerwca

Prezes i jego świta w odcinkach specjalnych dostępnych wyłącznie dla użytkowników serwisu Showmax.

The Affair, sezon 4

premiera: 18 czerwca, nowy odcinek co tydzień

To już czwarty sezon serialu, a relacje między czwórką głównych bohaterów wciąż kipią od nienasyconych emocji.

Noah  Solloway to przykładny mąż i oddany ojciec czwórki dzieci. Jest też niespełnionym pisarzem, który żyje trochę na garnuszku bogatych rodziców swojej małżonki. Allison jest  natomiast młodą mężatką pracującą w turystycznej miejscowości, próbującą związać koniec z końcem. Bohaterowie wdają się w romans, który niesie ze sobą wiele poważnych reperkusji –  zarówno dla nich, jak i dla ich bliskich.

Serial The Affair ma dość ciekawą formułę, która czyni go wyjątkową produkcją. Otóż większość zdarzeń obserwowanych na ekranie pokazanych jest z perspektywy dwóch osób. Głównymi postaciami dramatu są zarówno Noah (Dominic West) i Allison (Ruth Wilson), jak i małżonkowie tej dwójki – Helen (Maura Tierney) i Cole (Joshua Jackson). Większość odcinków w serialu podzielona jest na pół. Każda część przedstawia tę samą historię, jednak pokazaną z perspektywy innego z czwórki bohaterów. W związku z tym prezentowana opowieść, mimo że pokazuje te same wydarzenia, wygląda zupełnie inaczej.

W nadchodzącym czwartym sezonie główni bohaterowie rozpoczną życie z dala od siebie. Każda z postaci zaangażuje się w nowy związek i stanie przed nowymi problemami. Nie da się jednak całkowicie uciec od przeszłości, o czym Noah, Allison, Helen i Cole przekonają się boleśnie na własnej skórze. W nadchodzącej serii do obsady dołączy Sanaa Lathan, która wcieli się w dyrektorkę szkoły, gdzie Noah będzie nauczał.

The Crossing. Przeprawa - finał sezonu

Finał: 13 czerwca

Tajemnica goni tajemnicę w serialu o przybyszach z przyszłości.

The Crossing, jeszcze przed premierą, został okrzyknięty duchowym spadkobiercą kultowego serialu Zagubieni. Jude Ellis (Steve Zahn) jest szeryfem w niewielkim rybackim miasteczku w stanie Oregon. Uciekł on z wielkiego miasta przed demonami przeszłości, aby wieść spokojne życie razem ze swoim młodym synem. Na przeszkodzie staje mu jednak niepokojące zdarzenie. Woda wyrzuca na pobliską plażę 47 uchodźców. Okazuje się, że uciekinierzy pochodzą z ogarniętego wojną miasta znajdującego się… w Ameryce przyszłości. Rozpoczyna się śledztwo w sprawie uchodźców. Policja i mieszkańcy miasteczka zaczynają szukać odpowiedzi. Jedno jest pewne – ich życie wkrótce zmieni się całkowicie. W rolach głównych występują między innymi Steve Zahn (Wojna o Planetę Małp), Natalie Martinez (House of Cards), Sandrine Holt  (House of Cards), i Georgina Haig (Koniec dzieciństwa).

Billions - sezon 3

nowy odcinek co tydzień

Walka o władzę, pieniądze i kobiety między dwoma samcami alfa trwa w najlepsze.

Chuck Rhodes (Paul Giamatti)  stoi po stronie aniołów, robiąc karierę jako prokurator. Bobby "Axe" Axelrod (Damian Lewis) jest szefem funduszu hedgingowego, który podejrzewany jest o nielegalne interesy. Chuck nigdy nie przegrał żadnej sprawy. Axe (jak nazywają go niektórzy) w oczach reszty jest self-made manem i ucieleśnieniem amerykańskiego snu oraz idących za tym wartości. Obaj chcą utrzymać status quo, co oczywiście w końcu stanie się niemożliwe. Ich drogi jednak przetną się nie dlatego, że Axe jest umoczony, a Chuck reprezentuje wymiar sprawiedliwości – duma, ambicje i długość przyrodzenia stają się tu najważniejszymi czynnikami.

Bohaterowie nie cofną się przed niczym w konfrontacji ze swoim adwersarzem. Szantaż, oczernianie w mediach, groźby i inne fortele to chleb powszedni dla obu panów. Axe ma do dyspozycji całkiem zgrany zespół ludzi, którzy zrobią dla niego wszystko. Chuck ma prawo. A jak wiemy, prawo można czasem naginać… Jednym słowem, dobro i zło w tym serialu jest bardzo relatywne.

W trzecim sezonie Axe i Chuck chwilowo zawieszają broń, a nawet rozpoczynają współpracę w celu wykaraskania się z poważnych problemów. Walka o władzę trwa jednak nadal. Na horyzoncie pojawiają się nowi wrogowie i wielkie wyzwania. Gościnnie w trzecim sezonie wystąpi John Malkovich. Wcieli się on w rosyjskiego miliardera Grigora Andolova. Aktor grał już Rosjanina w filmie Hazardziści, którego scenarzystami byli współtwórcy Billions - David Levien i Brian Koppelman. Można spodziewać się więc małych easter eggów, nawiązujących do postaci Teddy’ego KGB z obrazu kinowego.

Barca - Prawdziwa historia FC Barcelony (Barça Dreams)

Premiera: 14 czerwca

To, że FC Barcelona jest więcej niż klubem piłkarskim, wie chyba każdy. Niewielu zna jednak całą historię drużyny. Fascynujący film dokumentalny zgłębia wszystkie aspekty związane z powstaniem klubu, jego rozwojem i przemianą w piłkarską potęgę. Od Joana Gampera po Leo Messiego. Od trudnych początków aż po football totalny. Produkcja prezentuje wypowiedzi poszczególnych piłkarzy i działaczy, wyjaśnia genezę rywalizacji z Realem Madryt i pokazuje kulisy legendarnej szkoły La Masia.

Pelé. Narodziny legendy (Pele)

Premiera: 14 czerwca

Film fabularny przedstawiający drogę do chwały legendy footballu. Dorastający w biedzie Pelé walczy o swoją tożsamość i marzenia. Zanim zadziwi świat na Mistrzostwach Świata w Szwecji w 1958 roku, musi przekonać rodzinę, a w szczególności ojca, że droga do jego przyszłości wiedzie przez boiska piłkarskie. Obraz ma klasyczną fabularną konstrukcję, dzięki czemu jest w stanie zainteresować nie tylko znawców i pasjonatów footballu. W drugoplanowych rolach występują gwiazdy filmu, między innymi Rodrigo Santoro (Westworld) i Vincent D'Onofrio (Daredevil).

Kibolski świat (Okolofutbola)

Premiera: 14 czerwca

Opowieść o czterech kibicach Spartaka Moskwa. W normalnym życiu są zwykłymi obywatelami. Po godzinach jednak przemieniają się w chuliganów i fanatyków, którzy za swój klub są w stanie stracić zdrowie, a nawet oddać życie. Ich ulubionym zajęciem jest organizowanie ustawek z kibolami innych drużyn. Od jakiegoś czasu na takich „spotkaniach” zaczyna jednak pojawiać się milicja, która rozgania towarzystwo. To nie może być przypadek – wśród nich jest kret. Panowie zrobią wszystko, aby usunąć delikwenta i ponownie móc zatracić się w radosnym mordobiciu w imię Spartaka Moskwa.

Marsz pingwinów 2: Przygoda na krańcu świata (L'empereur)

Premiera: 1 czerwca

45-letni pingwin wraz ze swoją ukochaną doczekali się właśnie potomka. Czas nauczyć go życia na mroźnej i nieprzystępnej Antarktydzie oraz zabrać w fascynującą podróż, którą każdy nielot musi odbyć. Film dokumentalny Luca Jacqueta to druga część świetnie ocenianego obrazu przedstawiającego fascynujące życie pingwinów, których zachowania niejednego wprawią w zdumienie. Lektorem w polskiej wersji językowej jest sam Piotr Fronczewski.

Lato muminków (Muumi)

Premiera: 1 czerwca

Najpierw wybuch wulkanu, później ogromna powódź. Zbliża się wielkie zagrożenie i Muminki muszą opuścić swoje domostwa. Wkrótce znajdą schronienie w najbardziej niesamowitym i magicznym miejscu w okolicy. Film fabularny na podstawie kultowej serii książek to wspaniała rozrywka nie tylko dla najmłodszych. W polskiej wersji językowej usłyszymy między innymi Krzysztofa Kowalewskiego, pełniącego rolę narratora opowieści.

Winx. Magiczna przygoda 3D (Winx Club 3D: Magical Adventure)

Premiera: 1 czerwca

Film będący rozszerzeniem bardzo popularnego, włosko-amerykańskiego serialu animowanego dla dziewcząt i nie tylko. Czarodziejka smoczego płomienia wraz z przyjaciółkami staje do walki z nieprzyjacielem. Wiedźmy planują zniszczyć drzewo życia, utrzymujące równowagę sił dobra i złej magii. Film został nakręcony w technologii 3D. Piosenkę promującą obraz – All the Magic zaśpiewała Natalie Imbruglia.

SpongeBob Kanciastoporty (The Spongebob Squarepants Movie)

Premiera: 1 czerwca

Kanciastoporty to postać, która na stałe weszła do popkultury i ma swoich fanów nie tylko wśród najmłodszych odbiorców. W 2004 r. na podstawie lubianego serialu powstał film. Fabuła skupia się na kradzieży korony Neptuna, którą tylko Kanciastoporty jest w stanie odnaleźć. SpongeBob rusza w pełną przygód podróż, która doprowadzi go do zwariowanego podwodnego miasta Shell City. W oryginalnej wersji językowej głosów bohaterom użyczyli między innymi Alec Baldwin, Scarlett Johansson i David Hasselhoff.

Agent Cody Banks (Agent Cody Banks)

Premiera: 1 czerwca

Cody to nieśmiały nastolatek rozpoczynający właśnie współpracę z CIA. Przed nim najtrudniejsze zadanie. Musi zbliżyć się do ślicznej Natalie, której tata podejrzewany jest o współpracę z terrorystami. Frankie Muniz, wcielający się w głównego bohatera, ma już 32 lata i jest gwiazdą między innymi serii Rekinado. Jego partnerka z ekranu, Hilary Duff, wciąż specjalizuje się w kinie młodzieżowym, dodatkowo robi też karierę jako wokalistka pop.

Wpadka (Knocked up)

Premiera: 7 czerwca

Piękna i niezależna Allison (Katherine Heigl) po suto zakrapianym wieczorze ląduje w łóżku z ciapowatym geekiem, Benem (Seth Rogen). Upojna noc zmienia życie obojga. Za dziewięć miesięcy para tak różnych od siebie osób zostanie rodzicami. Czy poradzą sobie w nowych życiowych rolach?

40 lat minęło (This Is Forty)

Premiera: 28 czerwca

Kontynuacja komedii Wpadka, już bez Setha Rogena, a z Paulem Ruddem (słynny marvelowski Ant-Man) i Leslie Mann w rolach głównych. Tym razem dane nam jest podejrzeć życie Debbie i Pete’a, drugoplanowych bohaterów z Wpadki, którzy w ciągłych kłótniach i przepychankach małżeńskich odnajdują prozę życia.

Włoska robota (The Italian Job)

Premiera: 14 czerwca

Charlize Theron, Donald Sutherland, Mark Wahlberg, Edward Norton, Seth Green, Jason Statham, Mos Def w kultowym już obrazie kina akcji. Grupka złodziei po udanej misji świętuje sukces. Wszystko zmienia się w przeciągu sekundy, gdy jeden z przestępców zdradza pozostałych i ulatnia się z łupem. Po roku grupa ponownie zwiera szyki w celu odnalezienia wroga. Rozpoczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki.

Wszyscy moi mężczyźni (Home again)

Premiera: 21 czerwca

Dwóch mężczyzn, jedna kobieta – historia stara jak świat. W tej komedii wszystko staje na głowie, gdy Alice (Reese Witherspoon) zaprasza pod swój dach Harry’ego (Pico Alexander), George’a (Jon Rudnitsky i Teda (Nat Wolff). Trzech przybyszów wprowadza w życie Alice radosny chaos, ale czy właśnie tego bohaterka teraz najbardziej potrzebuje?

Rycerze (nie) na niby (Knights of Badassdom)

Premiera: 7 czerwca

Świetna popkulturowa przygoda z dziesiątkami filmowo-muzyczno-literackich odniesień. Grupka pasjonatów gier RPG przybywa na konwent, na którym mają wziąć udział w Larpie – zabawie, podczas której uczestnicy odgrywają na żywo scenariusz przygotowany przez organizatorów. Oprócz nich jednak na imprezie pojawiają się prawdziwe mroczne siły, wprowadzające do zabawy śmierć i zniszczenie. Powstaje chaos, który mogą opanować tylko Rycerze (nie) na niby. W rolach głównych w filmie występują Peter Dinklage (Tyrion z Gry o Tron), Ryan Kwanten (Prawdziwa krew), Jimmi Simpson (Westworld) i Steve Zahn (The Crossing).

Imagine

Premiera: 21 czerwca

Polsko-francusko-portugalsko-brytyjska produkcja w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego (Sztuczki, Zmruż oczy, Pewnego razu w listopadzie) miała swoją premierę na festiwalu filmowym w Toronto. W roli głównej występuje Edward Hogg, znany z takich międzynarodowych produkcji jak Anonimus, Jupiter: Intronizacja czy serial Tabu. Film opowiada o opiekunie niewidomych, który w lizbońskim ośrodku uczy dzieci, jak poruszać się bez zmysłu wzroku.

Złaknieni (Hungry hearts)

Premiera: 28 czerwca

Adam Driver (słynny Kylo Ren z Gwiezdnych Wojen) w kameralnym dramacie psychologicznym opowiadającym o związku kochających się ludzi, którzy przechodzą ciężką próbę. Po narodzinach syna sielanka Jude’a i Miny szybko się kończy. Dziewczyna wpada w obsesję na punkcie czystości, higieny i weganizmu. Jej nieobliczalne zachowanie zaczyna zagrażać życiu ich syna. Film został bardzo ciepło przyjęty przez krytykę na całym świecie. Na festiwalu filmowym w Wenecji za swoją rolę nagrodzony został zarówno Adam Driver, jak i partnerująca mu Alba Rohrwacher.

Napoleon Wybuchowiec (Napoleon Dynamite)

Premiera: 21 czerwca

Napoleon Wybuchowiec to kultowy, amerykański niezależny film w reżyserii Jareda Hessa. Budżet filmu wyniósł zaledwie 400 tysięcy dolarów. Obraz przedstawia losy nieśmiałego szesnastolatka, który nie ma lekko w szkole ze względu na nieszablonowy sposób bycia oraz dziwaczną fryzurę. Bohater nie chce jednak się zmieniać, aby zyskać akceptację rówieśników. W swoim własnym nietypowym stylu realizuje postawione sobie cele.

Uczniowska balanga (Dazed and confused)

Premiera: 28 czerwca

Film w reżyserii Richarda Linklatera, twórcy wielokrotnie nagradzanego przeboju kinowego Boyhood. Tytuł filmu został zaczerpnięty z utworu zespołu Led Zeppelin. Quentin Tarantino umieścił obraz na swojej liście najlepszych filmów wszech czasów, a tygodnik Entertainment Weekly – na trzecim miejscu listy najlepszych filmów o szkole średniej. Akcja filmu dzieje się w 1976 r. Absolwenci liceum organizują suto zakrapianą imprezę w jednym z małych amerykańskich miasteczek. Z pewnych powodów balanga nie dochodzi do skutku i młodzież musi tego wieczora zorganizować sobie inne rozrywki. W Uczniowskiej balandze, w rolach drugoplanowych, pojawiają się między innymi: Ben Affleck, Milla Jovovich, Renée Zellweger i Matthew McConaughey.

Wściekły byk (Raging Bull)

Premiera: 7 czerwca

Jeden z najbardziej znanych filmów Martina Scorsese z oscarową rolą Roberta De Niro. Film przedstawiający losy boksera Jake’a La Motty uzyskał w sumie 8 nominacji do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, zdobywając finalnie dwie statuetki – za pierwszoplanową rolę męską oraz za najlepszy montaż. Historia pięściarza, który w latach czterdziestych zmagał się na ringu z przeciwnikami i swoim ognistym temperamentem, to klasyka kina. Do historii przeszło już zaangażowania Roberta De Niro do odtworzenia przypisanej mu roli. Aktor najpierw przytył 27 kilogramów, a potem wziął udział w trzech prawdziwych walkach, z czego wygrał dwie. Martin Scorsese podobno był w pewnym momencie tak zaskoczony sporym przyrostem masy ciała aktora, że z troski o zdrowie aktora rozważał zatrzymanie produkcji filmu.

Wykidajło (Road House)

Premiera: 14 czerwca

Nieodżałowany Patrick Swayze w niekwestionowanym przeboju kina akcji lat osiemdziesiątych. Dalton przybywa do niewielkiego miasteczka w Missouri, aby zaprowadzić spokój w miejscowym barze. Double Deuce opanowane jest przez groźny gang, pozwalający sobie na coraz więcej. Dalton, siłą kopniaków z półobrotu, próbuje wprowadzić porządek w knajpie. Wyzwanie jednak okazuje się trudniejsze, niż przypuszczał. Wykidajło uważany jest teraz za klasykę kina kopanego, choć w 1990 roku film zebrał wiele nominacji do Złotych Malin.

Beksa (Cry baby)

Premiera: 28 czerwca

Jeden z filmów, od których rozpoczęła się wielka hollywoodzka kariera Johnny’ego Deppa. Produkcja opowiada o Johnnym Beksie, wyrzutku społecznym należącym do gangu buntowników, który angażuje się w związek z dziewczyną z dobrego domu. Tę dwójkę różni praktycznie wszystko. Czy mroczna przeszłość Beksy wpłynie na ich miłość? Co ciekawe, nie od razu widziano Deppa w głównej roli. Przymierzani byli również Tom Cruise, Robert Downey Jr. oraz Jim Carrey. Johnny Depp, występujący wówczas w popularnym serialu 21 Jump Street, uznał scenariusz Beksy za zabawny i dziwny. Przyjął nietypową rolę, aby uniknąć zaszufladkowania go jako telewizyjnego idola nastolatków.

Komando FOKI (Navy Seals)

Premiera: 7 czerwca

Dzielni amerykańscy komandosi kontra przebiegli arabscy terroryści, czyli klasyka hollywoodzkiego kina sensacyjnego z Charliem Sheenem w roli głównej. Drużyna wyszkolonych żołnierzy zwanych „Fokami” rusza do akcji w celu odbicia zakładników przetrzymywanych przez groźnych bojówkarzy. Wkrótce komandosi będą musieli stoczyć najcięższą bitwę swojego życia. Mimo że mamy tu do czynienia z klasycznym „akcyjniakiem”, ekipa podeszła do realizacji bardzo profesjonalnie. Aktorzy spędzili 2 tygodnie w obozie treningowym prawdziwych FOK, a jako konsultantów zatrudniono kilku doradców technicznych, którzy w przeszłości byli członkami elitarnych tej jednostki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu