19

Nowe Mac mini i MB Air już w ofercie Apple [biały umarł]

Nie trzeba było długo czekać na sprawdzenie się plotek sprzed kilku godzin – Apple oficjalnie wycofało ze swojego sklepu komputery zwane po prostu „Macbook”. Od teraz kupując przenośne egzemplarze skazani jesteśmy na MB Air lub Pro. Jednocześnie odświeżono ofertę tych pierwszych oraz Maców Mini. Tradycyjnie ceny pozostały praktycznie niezmienione, za to odnowiono komponenty. Oferta Mac […]

Nie trzeba było długo czekać na sprawdzenie się plotek sprzed kilku godzin – Apple oficjalnie wycofało ze swojego sklepu komputery zwane po prostu „Macbook”. Od teraz kupując przenośne egzemplarze skazani jesteśmy na MB Air lub Pro. Jednocześnie odświeżono ofertę tych pierwszych oraz Maców Mini. Tradycyjnie ceny pozostały praktycznie niezmienione, za to odnowiono komponenty.

Oferta Mac Mini startuje od 599$, za które otrzymamy komputer z procesorem Core i5 2.3 GHz, 2GB ramu, 500GB dysku twardego, kartę Intel HD Graphics 3000 i stosowany dotychczas w droższych modelach port Thunderbolt. Dopłacając możemy rozwinąć sprzęt aż do i7 2.5GHz z 8GB ramu, kartą AMD Radeon HD 6630M oraz dyskami SSD (dwie sztuki 256GB lub dwie sztuki zwykłego 750GB). Po raz pierwszy w żadnym modelu nie znajdziemy napędu optycznego. To kolejny krok w stronę pozbycia się tradycyjnych nośników, zaraz za Airami a przed iCloud, które Apple wprowadzi wkrótce.

Ceny Macbook Airów zaczynają się zaś od 999$ za model 11-calowy. W środku znajduje się 1.6GHz i5, 64GB dysk SSD oraz ram i karta graficzna taka sama, jak te w najtańszym Mini. Także i w tym przypadku dodano port Thunderbolt. Podstawowy model 13-calowy ma procesor 1.7GHz i5 i podwojony ram oraz wielkość dysku. Za niego trzeba wyłożyć przynajmniej 1299$. Ważna sprawa – w końcu zostanie wsadzona podświetlana klawiatura dla wszystkich literkowych fetyszystów.

Nowe modele oczywiście posiadają na pokładzie Liona.

Przy okazji Apple odświeżyło też linię monitorów wprowadzając 27-calowy Apple Thunderbolt Display z wiadomym portem, ale wciąż bez HDMI.

Pełne specyfikacje oraz dobór opcji możecie znaleźć w oficjalnym sklepie Apple.

Do dzisiaj byłem pewien, że najbliższym komputerem jaki nabędę zostanie najprostsza wersja Macbook Pro. Ale przyszedł Apple, pokazał kilka nowych rzeczy i BUM. Jako biuro domowe przenośny Macbook Air i najtańszy nawet Mac Mini wyglądają kapitalnie. Zwłaszcza ten drugi kusi niską ceną. Spytaliśmy już polskich resellerów o dostępność w naszym kraju, ale odpowiedzi jeszcze brak. Jak się takowe pojawią to z pewnością zaktualizujemy temat.