5

Poznajcie cebulę, flaminga i… pozostałych 228 emoji, które dołączą do zestawu w tym roku. ❤️ czy 💔?

Nowe emoji, które w 2019 dołączą do zestawu. Oto oficjalna lista nowych piktogramów, które w najbliższych miesiącach będą dostępne dla miłośników tej formy komunikacji!

Emoji, czyli rodzaj stosowanych w piktogramów, ma tyle fanów co i hejterów. Dla tych, dla których wciąż emotikony są przesadą przy komunikacji tekstowej w sieci, niewielkie grafiki to już kompletna przesada. A jednak serwisy społecznościowe, komunikatory i spółka wręcz kipią od emoji, zaś każda kolejna aktualizacja i dodanie nowych grafik do listy wzbudza sporą dyskusję. Wiecie, ludzie po prostu nie mogą przeboleć tego, że tak długo musieli pisać „awokado’, zamiast po prostu wstawić „🥑”. Ale przecież ta lista jest wiecznie żywa i z każdym rokiem przybywa nowych propozycji — właśnie poznaliśmy 230 nowych grafik, które wkrótce dołączą do listy, która stale się rozrasta. Jakich nowości możemy się spodziewać już niebawem?

Zobacz też: Jakie emoji są najpopularniejsze w Polsce i na świecie?

Nowe emoji: jakie emoji dołączą do zestawu w 2019!

Jeżeli śledzicie temat nowości w świecie emoji, to… prawdopodobnie nie będziecie specjalnie zaskoczeni grafikami, które dołączą do zestawu za kilka miesięcy. W sumie będzie to 59 nowych ikonek, 75 — jeżeli wliczać warianty płciowe, zaś gdy dodamy do zestawu także te związane z kolorami skóry — w sumie uzbiera się ich 230. Lwia część to „ludziki” w najrozmaitszych konfiguracjach, ale poza tym w końcu dołączą tam również postacie na wózkach inwalidzkich. Do tego zestaw nowych zwierzaków (wyczekiwane flamingi, nowe pieski), smakołyków (masło! a nawet gofr z masłem! no i wyczekiwana cebula), odzież i zestaw rozmaitości. Wśród nich m.in. kropla krwi, jojo, nowe warianty serc, kwadratów, okręgów czy… kostka lodu. Pełen zestaw możecie obejrzeć na poniższym materiale, albo bezpośrednio na odpowiedniej stronie Emojipedii.