10

novaja.pl pomaga kobietom zmieniać nazwisko

novaja.pl to serwis który ma pomóc kobietom w przebrnięciu przez złożony proces zmiany nazwiska. Oczywiście nic za darmo – formularze oraz jasna instrukcja jak je wypełnić i kilka drobnych usprawnień kosztują od 14 do 19 PLN w zależności od pakietu jaki kupujemy. Szczerze mówiąc nie wiem czy ograniczenie się do jednego typu usługi ma sens […]

novaja.pl to serwis który ma pomóc kobietom w przebrnięciu przez złożony proces zmiany nazwiska. Oczywiście nic za darmo – formularze oraz jasna instrukcja jak je wypełnić i kilka drobnych usprawnień kosztują od 14 do 19 PLN w zależności od pakietu jaki kupujemy.

Szczerze mówiąc nie wiem czy ograniczenie się do jednego typu usługi ma sens a już na pewno nie jestem przekonany, żeby płacić za pomoc przy wypełnieniu trzech formularzy. Podobny pomysł na biznes już zresztą istnieje pod adresem eWnioski.pl, z tym że tam nikt nie ogranicza się do jednego nazwijmy to procesu. Dodatkowo za wniosek pobierane jest jedynie 2,44 PLN.

Muszę jednak przyznać, że jeśli chodzi o design to novaja.pl jest bardzo przyzwoicie zrobiona – jest to nietypowe dla polskich startupów i dlatego od razu rzuca się w oczy.