0

Nokia 4 i 8 Pro – fińskie nowości z potencjałem na hit sprzedaży

HMD Global sukcesywnie rozbudowuje ofertę smartfonów, które mają coraz większy wpływ na wyniki sprzedaży. Wkrótce powinny wyprzedzić nawet klasyczne telefony Nokii. Za kilka dni poznamy budżetowy model 1 z Android Go oraz z wyższej średniej półki 7 Plus. Co jednak najważniejsze, nie będą to jedyne nowości w najbliższym czasie.

Nauka nie idzie w las

W zeszłym roku Nokie 5 oraz 6 były krytykowane najbardziej za użyty procesor. Mimo wszystko Snapdragon 430 w ich przypadku nie stanowił najlepszego dostępnego rozwiązania i nikt nie obraziłby się, gdyby postawiono na wydajniejsze układy. W tym roku producent wziął sobie to do serca. Przygotujcie na model 4.

Podstawa każdej firmy to oferta skierowana do każdego użytkownika. Finowie dysponują już propozycjami w każdym segmencie, więc teraz jest czas na jedynie uzupełnianie luk. Nokia 4 będzie smartfonem z niższej średniej półki. Obstawiam cenę na poziomie 899 złotych – napędzać ją będzie ośmiordzeniowy Snapdragon 450. W ten sposób rywalizacja z Xiaomi stanie się rzeczywistością i kto wie, czy to nie legendarna firma wyjdzie z niej zwycięsko.

Niespodziewany flagowiec

Od kilku miesięcy docierają do nas ciągle wieści na temat nowego high-enda. Sama Nokia 8 to model udany, ale nie można w jej przypadku ukryć również pewnego zawodu – każdy spodziewał się po niej więcej. Nic dziwnego, że niedługo powinniśmy doczekać się premiery czegoś lepszego. Prezentacja tego urządzenia ma odbyć się najpewniej w sierpniu lub wrześniu, więc producent ma jeszcze sporo czasu, aby go dopracować.

Co jednak najciekawsze, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie będzie to Nokia 10, a Nokia 8 Pro, chociaż do czasu prezentacji może to jeszcze ulec zmianie. Pewne jest natomiast zastosowanie Snapdragona 845, wyświetlacza o proporcjach 18:9, aparatu z optyką Zeissa oraz optycznym zoomem. Być może pojawi się nawet pięć sensorów fotograficznych. Zdecydowanie firma wreszcie stworzy bezkompromisowego high-enda.

źródło: GSM Arena, Android Community