Ciekawe strony

NODE, czyli poręczny pakiet sensorów dla iPada i smartfonów. Ciekawy projekt szuka wsparcia

Marcin Kamiński
NODE, czyli poręczny pakiet sensorów dla iPada i smartfonów. Ciekawy projekt szuka wsparcia
6

Serwis Kickstarter to miejsce, w którym pomysłodawcy innowacyjnych projektów mogą liczyć na grupowe wsparcie finansowe ich pomysłów. Czasami wśród zgłoszonych innowacji odnaleźć można interesujące perełki. Tak jest też w przypadku projektu urządzenia NODE, dającego nam dostęp poprzez iPhone'a lub sm...

Serwis Kickstarter to miejsce, w którym pomysłodawcy innowacyjnych projektów mogą liczyć na grupowe wsparcie finansowe ich pomysłów. Czasami wśród zgłoszonych innowacji odnaleźć można interesujące perełki. Tak jest też w przypadku projektu urządzenia NODE, dającego nam dostęp poprzez iPhone'a lub smartfona z Androidem dostęp do takich sensorów jak: żyroskop, magnetometr i akcelerometr. Dzięki temu NODE umieszczony w kieszeni z powodzeniem zastąpi zaawansowany licznik rowerowy. Dodatkowe moduły pozwalają na dokładne badanie klimatu, a niebawem pojawią się detektory promieniowania i czujniki chemiczne. Czy telefony komórkowe staną się narzędziem naukowców?

NODE to projekt zgłoszony w serwisie Kickstarter i starający się o dofinansowanie w wysokości 50,000 dolarów. W momencie pisania tego tekstu uzbierana suma wynosi niespełna 48,000 USD, a do końca zbiórki zostały cztery dni. Dlaczego start-up zasługuje na uwagę? Ponieważ ma on bardzo duży potencjał na rozbudowę jego możliwości w przyszłości. Podstawowy NODE posiada wbudowane w sobie zaledwie trzy sensory: żyroskop, magnetometr i akcelerometr. Dzięki aplikacji Kore oraz łączności Bluetooth na smartfonie/tablecie z systemem iOS lub Android możemy na żywo odczytywać wskazania wbudowanych w NODE sensorów.

NODE posiada z dwóch stron miejsce na dodatkowe moduły. Wśród nich znajduje się na przykład moduł mierzący ciśnienie atmosferyczne, prędkość wiatru, temperaturę i wilgotność. Pozwala to na prowadzenie wnikliwej obserwacji klimatu na odgległość nawet 50 metrów przy zastosowaniu technologii Bluetooth Low Energy, współpracującej z iPhone 4S oraz Androidem.

Modułowa budowa NODE sprawia, że w przyszłości może mieć on całe multum zastosowań. Otwarte oprogramowanie oraz współpraca z iPadem, iPhonem i Androidem może wróżyć dużą grupę potencjalnych zainteresowanych. NODE może spodobać się bowiem zarówno fanom gadżetów, zastępując im licznik rowerowy lub latarkę zarządzaną zdalnie przez telefon, jak też naukowcom korzystającym z czujników chemicznych.

Więcej o projekcie jak i możliwość jego wsparcia znajdziecie pod tym adresem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu