Konsole

Nintendo zapowiedziało nową konsolę. Poznajcie Nintendo Classic Mini - zagracie na niej w klasyki z NES-a

Paweł Winiarski
43

Kto by się spodziewał, że zamiast konkretnych szczegółów dotyczących nadchodzącej konsoli Nintendo NX, japoński koncern zdecyduje się na zapowiedź zupełnie nowego urządzenia. Nowego, ale uruchamiającego klasyczne produkcje z kultowej w wielu kręgach konsoli NES.

Ten niewielkich rozmiarów sprzęt zadebiutuje na rynku 11 listopada - jeśli zdecydujecie się na zakup, od razu na starcie dostaniecie 30 gier. Retro pełną gębą, sporo kultowych klasyków, w które sam lata temu zagrywałem się bez pamięci:

Balloon Fight
BUBBLE BOBBLE
Castlevania™
Castlevania II: Simon’s Quest™
Donkey Kong
Donkey Kong Jr.
DOUBLE DRAGON II: THE REVENGE
Dr. Mario
Excitebike
FINAL FANTASY®
Galaga™
GHOSTS‘N GOBLINS™
GRADIUS™
Ice Climber
Kid Icarus
Kirby’s Adventure
Mario Bros.
MEGA MAN™ 2
Metroid
NINJA GAIDEN®
PAC-MAN™
Punch-Out!! Featuring Mr. Dream
StarTropics
SUPER C™
Super Mario Bros.
Super Mario Bros. 2
Super Mario Bros. 3
Tecmo Bowl™
The Legend of Zelda
Zelda II: The Adventure of Link

Sprzęt podłączycie do telewizora w "nowoczesny" sposób, przez port HDMI (przewód ma znaleźć się w zestawie). Urządzenie zasilane będzie przewodem USB, choć podobnie jak w przypadku n3DS-a, nie znajdziemy w zestawie zasilacza. Dostaniemy natomiast jeden klasyczny kontroler, fani grania na kanapie (a jest w co na NES-ie grać w dwie osoby) będą musiały niestety dokupić dodatkowego pada.

Na szczęście nie będzie drogo - za podstawowy zestaw zapłacimy 60 dolarów (około 240 zł), dodatkowy kontroler to natomiast wydatek rzędu 10 dolarów (ok. 39 zł) - podłączycie go również do Wii oraz Wii U. Zobaczymy jednak jak ceny wyglądać będą w Europie, nie raz i nie dwa oficjalne kwoty jakie trzeba zapłacić za sprzęt na Starym Kontynencie prezentowały się dla graczy mniej ciekawie.

Nie wiem jak Wy, ale ja najprawdopodobniej zakupię to urządzenie, szczególnie że planowałem przywrócić do życia swojego starego Pegasusa, który od wielu lat raz działa, a raz nie.

źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu