1

Nintendo TVii nie dla Europejczyków

Najpierw ciągle przesuwana, teraz całkowicie skasowana. Europejscy gracze posiadający WiiU nie skorzystają z dobrodziejstw Netflixa, Hulu Plus i Amazon Instant Video. TVii nie było złym pomysłem, szczególnie w czasach ogromnej popularności usług strumieniujących pokroju Netflixa. Możliwość korzystania z jego dobrodziejstw przy użyciu konsoli podłączonej do telewizora to wygoda, która na pewno niejednemu miłośnikowi filmów i […]

Najpierw ciągle przesuwana, teraz całkowicie skasowana. Europejscy gracze posiadający WiiU nie skorzystają z dobrodziejstw Netflixa, Hulu Plus i Amazon Instant Video.

TVii nie było złym pomysłem, szczególnie w czasach ogromnej popularności usług strumieniujących pokroju Netflixa. Możliwość korzystania z jego dobrodziejstw przy użyciu konsoli podłączonej do telewizora to wygoda, która na pewno niejednemu miłośnikowi filmów i seriali ułatwiłaby życie.

Premierę TVii zaplanowano początkowo na 2013 rok, później jednak systematycznie odkładano ją w czasie. Ostatecznie miała pojawić się w tym roku. Nintendo nie pozostawiło jednak złudzeń i jednym ogłoszeniem wysłało usługę w niebyt. Koncern tłumaczy swoją decyzję problemami z ogarnięciem licznych serwisów i licencji na różne kraje – ale przecież nikt nie mówił, że przy takich przedsięwzięciu będzie łatwo. Popularność Wii U w Europie jest mocno dyskusyjna, podejrzewam więc, że ktoś wreszcie przeliczył wszystko rozsądnie i doszedł do wniosku, że projekt się zwyczajnie nie opłaca. Bywa, szkoda tylko, że użytkownicy konsoli zostaną pozbawieni fajnej opcji, na którą przynajmniej część z nich na pewno czekała.

Nintendo Wii U

Na otarcie łez Nintendo przygotowało kanał Nintendo Anime Channel, oferujący na życzenie dostęp do seriali anime, takich jak na przykład Pokemony, Inazuma Eleven czy Kirby (czyli materiały anime związane z grami pojawiającymi się na konsolach Nintendo). Wspomniany kanał przeznaczony jest dla użytkowników mobilnej konsoli Nintendo 3DS i ma być regularnie uzupełniany kolejnymi materiałami.

A korzystając z okazji, zapytam. Korzystacie z konsol Nintendo? Ja po premierowym ograniu 3DS-a miałem do tej konsoli stosunek ambiwalentny. Start był słaby, a biblioteka gier niezbyt porywająca. Dziś biblioteka zachwyca a oba nowe modele – New Nintendo 3DS i New Nintendo 3DS XL kuszą. Bardzo.

grafika: 1,2

Źródło