Polska

Niedzielne zakupy w Biedronce. Wiemy już jak sieć obejdzie zakaz handlu w niedziele

Grzegorz Ułan
80

Rządzący zdają się być nieugięci i nawet w okresie pandemii nie zamierzają łagodzić przepisów o zakazie handlu w niedzielę. Wygląda jednak na to, że sieci handlowe nie zamierzają odpuszczać i problem rozwiązują tylnymi drzwiami.

We wczorajszej informacji prasowej Biedronka poinformowała o otwarciu pierwszej franczyzowej placówki w miejscowości Dobrzyca pod Kaliszem.

Ewa Micińska, dyrektor rozwoju biznesu w sieci sklepów Biedronka:

- Otwarcie sklepu Biedronka w modelu franczyzowym to kolejny ważny element naszej strategii rozwoju sieci. Współpraca na zasadzie franczyzy to ogromne korzyści dla obu stron. Lokalny przedsiębiorca, z którym działamy, dostaje od początku pełne wsparcie. Po pierwsze – merytoryczne, ponieważ wyposażamy go w nasze know-how, organizujemy pakiet szkoleń dla niego i reszty pracowników, a także bierzemy na siebie kwestie marketingowe oraz logistyczno-zaopatrzeniowe. Dajemy też coś, co trudno wycenić, czyli poczucie stabilizacji, a jednocześnie niezależności. Wierzymy, że lokalny mieszkaniec-franczyzobiorca najlepiej rozumie społeczność, w której żyje: wie, czego jej potrzeba, jakie ma oczekiwania. Dzięki niemu jesteśmy jeszcze bliżej naszych klientów.

W tej samej informacji prasowej Biedronka podaje godziny otwarcia tego sklepu, również w niedzielę:

Pierwszy sklep franczyzowy sieci sklepów Biedronka: Dobrzyca, ul. Krotoszyńska 41a. Godziny otwarcia: Sklep Biedronka w Dobrzycy będzie czynny od poniedziałku do czwartku, od godz. 07:00 do 21:00, w piątki i soboty od godz. 07:00 do 22:00, a w niedziele w godzinach od 08:00 do 20:00.

Jakim cudem? Serwis Business Insider Polska za portalem Wiadomoscihandlowe.pl podaje, że Biedronka chce skorzystać tu z jednego wyjątku w ustawie o zakazie handlu w niedzielę, odnoszącego się do zwolnienia z tego zakazu placówek pocztowych. Biuro prasowe Biedronki potwierdziło te informacje, ale bez wyjaśnienia na jakiej zasadzie ten sklep będzie mógł być otwarty w niedzielę.

Na razie nie wiemy, z którego wyjątku od zakazu handlu w niedziele zamierza skorzystać franczyzobiorca Biedronki w Dobrzycy. Na tym etapie możemy jedynie spekulować, czy sklep będzie placówką pocztową jednego z operatorów pocztowych - z tego triku korzystają m.in. franczyzobiorcy sieci Żabka. Trudno spodziewać się bowiem, aby franczyzobiorca Biedronki skorzystał z innego wyjątku od zakazu i samodzielnie obsługiwał w niedziele klientów oraz wykładał na półki towar w tak dużym sklepie, jakim jest dyskont.

Osobiście pokusiłem się o obejrzenie filmu promocyjnego Biedronki i już na samym początku mamy odpowiedź, która pokrywa się z oficjalną informacją sieci o godzinach otwarcia tego sklepu w niedziele. Sklep będzie otwarty również w niedziele, dzięki świadczeniu usług pocztowych firmy InPost.


Źródło: Biedronka.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu