34

nc+ blokuje publikowanie postów w swoim profilu na Facebooku

Od uruchomienia połączonej platformy nc+ minął już prawie tydzień, a głosy niezadowolenia dotychczasowych klientów jeszcze nie milkną. Okazuje się, że były na tyle głośne i uciążliwe, że nc+ postanowiła je trochę wyciszyć i zablokowała możliwość publikowania postów na swoim profilu. Z jednej strony nie ma się czemu dziwić, w większości były to negatywne komentarze odnośnie […]

nc
Od uruchomienia połączonej platformy nc+ minął już prawie tydzień, a głosy niezadowolenia dotychczasowych klientów jeszcze nie milkną. Okazuje się, że były na tyle głośne i uciążliwe, że nc+ postanowiła je trochę wyciszyć i zablokowała możliwość publikowania postów na swoim profilu.

Z jednej strony nie ma się czemu dziwić, w większości były to negatywne komentarze odnośnie nowej oferty. Wyświetlanie ich w profilu firmowym mogłoby odbić się niekorzystnie na wizerunku firmy wśród potencjalnych klientów, a kasowanie ich jeszcze bardziej rozzłościłoby obecnych.

fsc_nc_

Zdecydowano się w zamian jednak na dość dziwne posunięcie i stworzono osobne forum na tę okoliczność pod adresem – http://www.ncpluspytania.pl/. O skali problemu może świadczyć liczba postów wygenerowanych w niespełna dwa dni.

fsc_PYTANIA_na_temat_oferty_Strona_1_Oferta_nc_pytania

Wszyscy wiemy, że forum łatwiej kontrolować, a po zakończonej „aferze” usunąć, tylko ciężko mi sobie wyobrazić zakończenie tego sporu bez konkretnych zmian w ofercie. Naprawdę rozumiem klientów, którzy korzystali z oferty n albo c+ i teraz, by móc korzystać z tej samej oferty kluczowych programów muszą dopłacać, często nawet 50 zł. W wielu informacjach publikowanych w internecie można przeczytać tłumaczenia platformy, że w zamian dostają szereg dodatkowych usług jak multiroom, wypożyczalnia VOD+ czy nc+GO, ale w większości przypadków to po prostu zbytek, za który muszę dopłacać, by nadal oglądać ulubione kanały.

Tak naprawdę nc+ ma teraz twardy orzech do zgryzienia i nie wiem czy uda się wyjść z tego bez większych strat, ani że temat szybko ucichnie, jeśli nowa platforma nie zdecyduje się na bardziej elastyczną ofertę pakietów abonamentowych.