22

Natrasie.pl – kolejny serwis dla podróżników.

Serwisów podróżniczych mamy już chyba pod dostatkiem bo nie myśląc zbyt długo do głowy przychodzą mi takie serwisy jak navigeo.net czy kolumber.pl. Wszystkie te miejsca mają nam pomóc w udokumentowaniu naszych (rozlicznych) podróży oraz pochwaleniu się swoimi ekspedycjami przed innymi użytkownikami serwisu. Do grona serwisów podróżniczych dołączył nowy serwis o nazwie natrasie.pl. To co zwróciło […]

Serwisów podróżniczych mamy już chyba pod dostatkiem bo nie myśląc zbyt długo do głowy przychodzą mi takie serwisy jak navigeo.net czy kolumber.pl. Wszystkie te miejsca mają nam pomóc w udokumentowaniu naszych (rozlicznych) podróży oraz pochwaleniu się swoimi ekspedycjami przed innymi użytkownikami serwisu.

Do grona serwisów podróżniczych dołączył nowy serwis o nazwie natrasie.pl. To co zwróciło moją uwagę w tym serwisie to bardzo ciekawa i delikatna oprawa graficzna – zachęcony ciekawym wyglądem postanowiłem zajrzeć do środka.

Możliwości serwisu reklamowane przez autorów to opisywanie swoich wypraw (w dowolnej formie czyli tekst, zdjęcia i muzyka) oraz poznawanie innych podróżników. Brzmi dość skromnie jak na serwis podróżniczy a tym bardziej na miejsce, które ma pomóc znaleźć pomysł na ciekawą wycieczkę.

Po rejestracji okazuje się jednak, że to co opisali autorzy w możliwościach serwisu to naprawdę wszystko. Tworząc swoją wyprawę, możemy zaznaczyć punkty na mapie – dodać do nich opis, zdjęcia lub film i to wszystko. Nie mamy wsparcia dla urządzeń mobilnych czyli nie możemy wgrać zdjęć z telefonu czy aparatu prosto do serwisu.Nie ma też jakiejś bardziej zaawansowanej formy wyszukiwania wycieczek oraz czegokolwiek co pozwoliło by społeczności na podzielenie się między sobą swoimi zainteresowaniami czy też przeżyciami. Oczywiście możemy wysłać link znajomemu do naszej trasy i zapytać innego podróżnika poprzez mail o jego podróż – tylko, że to wszystko będzie odbywać się poza serwisem.

Dobry wygląd w przypadku strony głównej natrasie.pl nie wystarczy aby zainteresować na dłużej użytkowników. Wydaje się, że autorzy trochę za wcześnie pokazali swoje dzieło w internecie.

Swoją drogą zastanawiam się, czemu tego typu serwisy w Polsce nie są popularne ? Czy powodem jest ubóstwo polskiego społeczeństwa (czyli brak pieniędzy na podróżowanie) czy może brak chęci i potrzeby dzielenia się swoimi przeżyciami z innymi. Oczywiście promocja jest w przypadku takich serwisów kluczowa – i chyba na chwilę obecną żaden z wymienianych czyli kolumber.pl, navigeo.net nie był silnie reklamowane ?