Polska

Nasza Klasa - koniec z fikcyjnymi profilami ?

22

Nasza Klasa zabrała się ostatnio do generalnych porządków w serwisie. Od kilku dni obwieszczano, iż wejdą zmiany w regulaminie i faktycznie - dziś rano, po zalogowaniu się należało zapoznać się z nowym regulaminem i określić czy nasze konto jest kontem rzeczywistym czy fikcyjnym. Jest to akcja, któr...

Nasza Klasa zabrała się ostatnio do generalnych porządków w serwisie. Od kilku dni obwieszczano, iż wejdą zmiany w regulaminie i faktycznie - dziś rano, po zalogowaniu się należało zapoznać się z nowym regulaminem i określić czy nasze konto jest kontem rzeczywistym czy fikcyjnym. Jest to akcja, która ma zmniejszyć, stającą się powoli zmorą wszelkich serwisów społecznościowych, plagę fikcyjnych kont użytkowników upodabniających się do wszelkich możliwych postaci, począwszy od gwiazd filmowych i sportowych, aż po konta typu "Klan Nowaków" czy "Wszystkie Eweliny, Ewele, Ewelusie", itp.

Nasza Klasa wyszła naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i pozwoliła nie tylko na zgłaszanie takich profili do usunięcia, ale także do ustawienia sobie blokady, aby takie osoby nie mogły zapraszać, wysyłać wiadomości i zamieszczać komentarzy. Wyegzekwowanie tego drugiego może się okazać dość trudne, gdyż jednak większość osób do posiadania fikcyjnego profilu raczej się nie przyzna, ale system zgłoszeń miejmy nadzieje pozwoli chociaż zmniejszyć ich ilość.

Generalnie zmiana bardzo na plus, gdyż praktycznie nie ma dnia kiedy jakiś Rasputin, albo inny kolekcjoner znajomości nie przysyłałby zaproszeń do znajomości, więc inicjatywa wydaje się jak najbardziej słuszna.  Pozostaje tylko wątpliwość na ile okaże się słuszna.  Okaże się.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

nasza-klasanasza-klasa.pl