Smartfony

Samsung i Xiaomi rządzą Europą. Najpopularniejsze modele zaskakują

Albert Lewandowski
Samsung i Xiaomi rządzą Europą. Najpopularniejsze modele zaskakują
104

Najpopularniejsze smartfony w Europie w drugim kwartale 2019 roku okazały się być dosyć zaskakującymi propozycjami. Widać jednak, że dominują sprzęty ze średniej półki cenowej.

Które modele są najchętniej wybierane w Europie?

Drugi kwartał 2019 roku już za nami, więc nadszedł czas podsumowań. Trzeba przyznać, że to całkiem zaskakujący okres w Europie, ponieważ pierwszą pozycję utrzymał Samsung i tym razem może pochwalić się udziałem rynkowym na poziomie aż 40,6 %. Co ciekawsze, z 18,3 milionów sprzedanych Galaxy aż 12 milionów to przedstawiciele serii Galaxy A. Dla Koreańczyków to świetna wiadomość, ponieważ to pierwszy tak dobry wynik od dawna. Warto zresztą w tym miejscu sprawdzić, jakie modele cieszyły się największą popularnością na naszym kontynencie.

Najpopularniejsze smartfony w Europie w drugim kwartale 2019 roku:

  1. Samsung Galaxy A50 - 3,2 miliona sztuk.
  2. Samsung Galaxy A40 - 2,2 miliona sztuk.
  3. Redmi Note 7 - 2 miliony sztuk.
  4. Samsung Galaxy A20e - 1,9 miliona sztuk.
  5. Apple iPhone Xr - 1,8 miliona sztuk.

Bardzo dobrze tu widać, że dominują urządzenia ze średniej półki cenowej i najdroższym modelem w pierwszej piątce pozostaje budżetowy flagowiec z iOS, czyli iPhone Xr. Szczerze mówiąc, to dosyć zaskakująca czołówka. Niewątpliwie jednak Samsung zdecydowanie poprawił swoją ofertę średniaków i od razu ma to ogromne przełożenie na wyniki sprzedaży.

Przeczytaj również: Jaki smartfon do 1000 złotych?

Drugie miejsce w Europie utrzymał Huawei. Chińczycy zanotowali jednak spadek i w okresie od kwietnia do czerwca 2019 roku dostarczyli klientom 8,5 miliona urządzeń, uzyskując udział na poziomie 18,8%. Podium uzupełnia Apple z rezultatem, odpowiednio, 6,4 miliona oraz 14,1%. Dalej jest: Xiaomi z 4,3 milionem smartfonów i 9,6% oraz HMD Global (Nokia) z 1,2 milionem telefonów i 2,7%. Cały rynek zaliczył minimalny spadek z 45,2 do 45,1 milionów smartfonów.

Samsung i Xiaomi na fali

Największymi wygranymi w Europie pozostają Samsung i Xiaomi. Koreańczycy mają wzrost o 20%, z kolei Chińczycy aż 48%, co w porównaniu do strat wszystkich rywali robi świetne wrażenie i pokazuje, że to właśnie ta dwójka najlepiej trafiła w gusta Europejczyków. Niewątpliwie to zasługa udanych urządzeń ze średniej półki. Muszę przyznać, że spodziewałem się, że na Starym Kontynencie prym będą wiodły zarówno flagowe smartfony z najwyższej półki, jak i budżetowce do 500 złotych, a tymczasem u nas ludzie kierują się przede wszystkim rozsądnym stosunkiem ceny do oferowanych możliwości. To zdecydowanie się ceni.

Przeczytaj również: Jaki smartfon do 2000 złotych?

Jestem ciekaw, jak będą wyglądać statystyki sprzedaży smartfonów za 2019 rok na całym świecie. Myślę, że w czołówce utrzymają się Samsung, Apple i Xiaomi, z kolei po rezultatach Huawei będzie widać skutek informacji o tym, że USA nakładają na nich zakaz, który finalnie został zdjęty, jednak było o nim głośno w całej sieci. Spodziewam się, że podobnie jak w ubiegłych latach, również teraz prym będą wiodły topowe urządzenia w naprawdę wysokich cenach. Dla osób z USA czy Azji to w zasadzie oznaka prestiżu, wydawać się może, że w Europie zwraca się na to mniejszą uwagę.

źródło: Sammobile

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot